chmi.cz (ČHMÚ)
08.12.2023 10:56:00

VÝSTRAHA V pátek 8. 12. večer se v Čechách od západu vyskytne slabé sněžení, které bude přecházet místy v mrznoucí déšť. Ten na podchlazeném povrchu a na drátech elektrického a trakčního vedení může namrzat a tvořit

VÝSTRAHA ⚠️V pátek 8. 12. večer se v Čechách od západu vyskytne slabé sněžení, které bude přecházet místy v mrznoucí déšť. Ten na podchlazeném povrchu a na drátech elektrického a trakčního vedení může namrzat a tvořit slabou ledovku.

Nejvyšší riziko ledovky je v pátek večer a v noci na sobotu (9. 12.) v jižních a jihozápadních Čechách. Během sobotního dne budou teploty stoupat nad bod mrazu a srážky ustávat, riziko tvorby ledovky tak přechodně zanikne.

V sobotu večer a v noci na neděli (10. 12.) hrozí riziko mrznoucího deště s tvorbou ledovky na většině území ČR. Riziko bude přetrvávat na východě území až do nedělního večera. Situaci budeme upřesňovat během sobotního dne.

V platnosti výstraha - Smogová situace

Více na www.chmi.cz, situaci sledujte i v mobilní aplikaci ČHMÚ.


Přehled pojmů


Počasí hledání předpověď počasí pro všechna města světa.
Druhou možností je hledání přes seznam kontinentů a států.

Zdroj dat o počasí

Předpověď počasí pro dodává MET Norway norský meteorologický ústav a NRK.

Pocitová teplota

Pro výpočet pocitové teploty používáme Australian Apparent Temperature (AAT) model, který je navržen pro celoroční výpočty a bere kromě teploty a rychlosti větru v úvahu i vlhkost vzduchu. Kalkulačky pocitové teploty (AAT model, Wind Chill model).
°C / °F     Radar     Sdílet
logo

Copyright © 2000 - 2024 AliaWeb, spol. s r.o. CZ

Zdroj dat MET Norway    © Vlajky    RSS
Napište nám

Používání souborů cookie     Reklama na serveru

Ochrana údajů    Kontakty