chmi.cz (ČHMÚ)
08.12.2023 07:24:00

Dnes čekáme maximální teploty slabě pod 0 °C (Obr. 1) a četnější srážky se očekávají až večer, a to v Čechách. Víkend přinese postupně změnu. Na většině území Čech se začne pozvolná oteplovat

❄️Dnes čekáme maximální teploty slabě pod 0 °C (Obr. 1) a četnější srážky se očekávají až večer, a to v Čechách.

☔️Víkend přinese postupně změnu. Na většině území Čech se začne pozvolná oteplovat. Srážky budou od deště, přes mrznoucí déšť až po sněžení (Obr. 2 typ srážek SO_00). 📌Obleva přinese také nebezpečné doprovodné jevy v podobě padajícího ledu a rampouchů ze střech.

🌡Rozdíl mezí Čechami a zbytkem území se začne pozvolna vyrovnávat v průběhu první poloviny příštího týdne. V Čechách teploty budou šplhat k 10 °C, v severovýchodních Čechách, na Moravě a ve Slezsku se budou pohybovat kolem 5 °C.

〽️Ve druhé polovině týdne očekáváme postupné ochlazování, a to zejména v Čechách. Sněhové srážky začnou propadávat i do středních poloh.


Přehled pojmů


Počasí hledání předpověď počasí pro všechna města světa.
Druhou možností je hledání přes seznam kontinentů a států.

Zdroj dat o počasí

Předpověď počasí pro dodává MET Norway norský meteorologický ústav a NRK.

Pocitová teplota

Pro výpočet pocitové teploty používáme Australian Apparent Temperature (AAT) model, který je navržen pro celoroční výpočty a bere kromě teploty a rychlosti větru v úvahu i vlhkost vzduchu. Kalkulačky pocitové teploty (AAT model, Wind Chill model).
°C / °F     Radar     Sdílet
logo

Copyright © 2000 - 2024 AliaWeb, spol. s r.o. CZ

Zdroj dat MET Norway    © Vlajky    RSS
Napište nám

Používání souborů cookie     Reklama na serveru

Ochrana údajů    Kontakty