Roman Havlíček (Meteobox)
31.10.2023 23:56:31

I začátkem listopadu bude více oblačnosti a občasné srážky

Počasí u nás ovlivňuje oblast nízkého tlaku nad Baltem a s ní spojené frontální rozhraní postupující přes Slovensko zasahuje na východ našeho území. Za ním se k nám přechodně rozšíří oblast vyššího tlaku vzduchu. V dalších dnech nás budou ovlivňovat frontální systémy spojené s hlubokou tlakovou níží u Britských ostrovů, přechodně nás pak bude ovlivňovat výběžek vyššího tlaku vzduchu.

 

V noci bude zataženo až oblačno, na východě zpočátku doznívající déšť, postupně srážky ustávající a přechodně u bývání oblačnosti až na polojasno. Během noci od západu více oblačnosti s možností slabého deště, k ránu ojediněle mlhy.

Nejnižší noční teploty 9 až 5°C, při zmenšené oblačnosti i chladněji.

Vítr slabý západní nebo jihozápadní do 4 m/s.

 

Ve středu bude převážně oblačno až zataženo, přechodně polojasno, ojediněle slabý déšť, později od jihozápadu další přibývání oblačnosti s možností deště. Ráno ojediněle mlhy.

Nejvyšší denní teploty 11 až 15°C.

V 1000 m n.m. na horách kolem 7°C.

Vítr slabý západní až jihozápadní, během dne se bude stáčet na jižní na Moravě až jihovýchodní 1-5 m/s, k večeru na jihovýchodě a ve vyšších polohách na severu zesilující.

 

 

Ve čtvrtek bude zataženo až oblačno, přechodně polojasno, ojediněle slabý déšť nebo mrholení, místy mlhy nebo nízká oblačnost. Během dne od západu opět přibývání oblačnosti a později místy déšť.

Nejnižší noční teploty 10 až 6°C, v jihozápadní polovině Čech 6 až 2°C a možnost přízemního mrazíku.

Nejvyšší denní teploty 11 až 15°C, při zmenšené oblačnosti i tepleji, naopak na západě i chladněji.

Vítr slabý jižní nebo proměnlivý do 4 m/s, postupně zesilující na mírný jižní nebo jihovýchodní 2-6 m/s, ve východní polovině území čerstvý 5-10 m/s s nárazy 15-20 m/s, na horách až kolem 25 m/s.

 

pátek bude převážně zataženo, na frontě s deštěm, v noci a k ránu především v Čechách místy vydatnějším, v západní polovině území budou postupně srážky na horách sněhové. K večeru budou srážky postupně ustávat a oblačnost se začne od jihozápadu protrhávat. Ojediněle mlhy.

Nejnižší noční teploty 13 až 9°C, v západní polovině Čech nejčastěji 9 až 5°C.

Nejvyšší denní teploty 7 až 12°C, na Moravě a ve Slezsku většinou 12 až 16°C, jen ojediněle i tepleji.

Vítr slabý až mírný západní až jihozápadní 2-6 m/s, ve východní polovině území zpočátku až čerstvý jihovýchodní 5-10 m/s s nárazy 15-20 m/s, na horách místy s nárazy kolem 25 m/s na hřebenech hor až 30 m/s.

 

Výhled od soboty do úterý : bude v sobotu přechodně méně oblačnosti, ale s možností mlhy nebo nízké oblačnosti, od západu postupně velká oblačnosti a později místy déšť. V dalších dnech pak bude oblačno až zataženo, místy déšť nebo přeháňky, přechodně polojasno a ojediněle mlhy nebo i nízká oblačnost. 

Nejnižší noční teploty 10 až 5°C, při zmenšené oblačnosti 5 až 0°C a četné přízemní mrazíky.

Nejvyšší denní teploty většinou 8 až 13°C.


Přehled pojmů


Počasí hledání předpověď počasí pro všechna města světa.
Druhou možností je hledání přes seznam kontinentů a států.

Zdroj dat o počasí

Předpověď počasí pro dodává MET Norway norský meteorologický ústav a NRK.

Pocitová teplota

Pro výpočet pocitové teploty používáme Australian Apparent Temperature (AAT) model, který je navržen pro celoroční výpočty a bere kromě teploty a rychlosti větru v úvahu i vlhkost vzduchu. Kalkulačky pocitové teploty (AAT model, Wind Chill model).
°C / °F     Radar     Sdílet
logo

Copyright © 2000 - 2024 AliaWeb, spol. s r.o. CZ

Zdroj dat MET Norway    © Vlajky    RSS
Napište nám

Používání souborů cookie     Reklama na serveru

Ochrana údajů    Kontakty