Ivo Svoboda
(Meteobox.cz)
18.09.2023 17:35:59

Počasí: Teplé dny nekončí, ale ochladí se ráno. Větrno

V pondělí večer začala Česko od západu přecházet studená fronta. Směrem na východ v noci zeslábne, na jihovýchodě tak bude srážek minimum na rozdíl od Čech, kde se vyskytovaly odpoledne i bouřky. V dalších dnech se krátkodobě otočí vítr na severozápadní, bude studený a čerstvý. Dostaví se i ochlazení, ale nebude nějak velké. Ráno však vlivem stočení větru na severozápadní a postupně i vlivem vyjasnění na noc teploty klesnou citelně. V údolích bude kolem 7 °C, jinde kolem 11 °C. Odpoledne bude nadále nad 20 °C, postupně i nad 25 °C. Ochladí se v pátek, ale i tohle ochlazení nebude tak silné, jak se původně čekalo. 

Jsou místa, kde v Česku v září prakticky nezapršelo. Mapka půdního sucha projektu Intersucho sice hovoří jen o počínajícím (slabém) suchu, půdní vláhy však moc není. Do hloubky prakticky žádná. Nejhůře jsou na tom region mezi Ohří a Berounkou a potom Znojemsko + jihovýchodní Třebíčsko. Modely počítají jen s minimem srážek klidně až do konce září. Sucho se tak bude zvětšovat. Výjimkou bude západ země, kde nyní na frontě prší nebo pršelo, podle toho, kdy čtete zprávu. Jinak nás ale čeká klidný začátek podzimu a příjemné teploty lehce nad 20 °C vydrží asi ještě spoustu dní. 


Předpověď počasí na další dny 

V úterý bude oblačno až polojasno, zejména na horách ojediněle přeháňky. K večeru ubývání oblačnosti. Teploty 19 až 23 °C, na jihovýchodě až 25 °C. Větrno. 

Ve středu bude jasno až polojasno. Ráno ojediněle mlhy. Teploty 21 až 25 °C.

Ve čtvrtek bude jasno až polojasno. Ráno ojediněle nízká oblačnost nebo mlhy. Teploty 24 až 28 °C. 

Od pátku bude polojasno, od západu oblačno až zataženo, déšť nebo přeháňky (studená fronta). Postupně v průběhu víkendu méně oblačnosti i srážek. Teploty na západě 17 až 22 °C, na východě až 26 °C. Postupně za frontou 18 až 23 °C, ale později hned zase 22 až 26 °C.

Ivo Svoboda

Vystudoval fyzickou geografii na Masarykově univerzitě se zaměřením na hydrologii a meteorologii. Počasí bylo jeho koníčkem už od dětství. Daří se mu skloubit odborné znalosti s publikační praxí (počasí, sportovní zpravodajství, životní prostředí, cestovní ruch).

Svůj profesní život Ivo Svoboda věnuje online marketingu (vedoucí projektů, SEO, content apod.), takže do článků vkládá i další přidanou hodnotu v podobě klíčových slov, logické struktury a bezchybné češtiny. Miluje přírodu, turistiku, zvířata a přirozenou dávku inteligence.

A rád sleduje v terénu extrémní projevy počasí, před kterými by drtivá většina z nás radši utekla.


Počasí hledání předpověď počasí pro všechna města světa.
Druhou možností je hledání přes seznam kontinentů a států.

Zdroj dat o počasí

Předpověď počasí pro dodává MET Norway norský meteorologický ústav a NRK.
Radar     Sdílet
logo

Copyright © 2000 - 2023 AliaWeb, spol. s r.o.

Zdroj dat MET Norway    © Vlajky
Napište nám

Používání souborů cookie     Reklama na serveru

Ochrana údajů    Kontakty