Ivo Svoboda
(Meteobox.cz)
10.06.2023 18:25:29

Počasí: Severovýchodní vítr přinese ochlazení o 5 °C

Počasí v posledních dnech výrazně ovlivňovala brázda nižšího tlaku vzduchu. Zejména v jihovýchodní polovině republiky pršelo a také bouřilo. Přeháňky a bouřky se však objevily i dál na severozápad země. Šlo o lokální situace. K večeru se srážky obvykle „slily“ a vznikly srážkově významnější systémy. Na noc se srážky rozpadají. Ještě v sobotu tato situace doznívala a znovu se objevily přeháňky a bouřky. Už jich ale bylo o něco méně. A nyní se počasí trochu změní. Do střední Evropy celkem dynamicky pronikne chladné severovýchodní proudění. Teploty zamíří dolů. Na červen přijdou podprůměrné teploty.

Ochlazení naštěstí bude jen přechodné, po něm by se mělo ve střední Evropě svižně oteplovat a vypadá to, že pak by poprvé teploty zamířily i významněji nad 25 °C. Jinak ale pokračuje spíše chladnější mód počasí, byť takhle nějak má v Česku vypadat teplotní průměr. Jen jsme prostě namlsaní vysokými teplotami během celého roku. Severovýchodní proudění bude už tradičně docela suché, proto srážky ubudou. Platí to hlavně pro neděli a pondělí, od úterý se občasný déšť nebo přeháňky přece jen mohou dostavit, a to právě od severovýchodu. Odpolední teploty budou během ochlazení kolem 17 °C, severovýchodní vítr však hodně sníží pocitovou teplotu.

Předpověď počasí na další dny

V neděli bude jasno až polojasno, během dne až oblačno. Ojediněle, zejména na horách přeháňky. Teploty 20 až 26 °C.

V pondělí bude jasno až polojasno. Teploty 20 až 24 °C. 

úterý bude jasno až polojasno. Na severovýchodě přibývání oblačnosti a ojediněle déšť. Teploty 19 až 23 °C. Na severovýchodě už jen kolem 17 °C. 

Od středy bude bude oblačno, místy občasný déšť nebo přeháňky, ojediněle bouřky. V dalších dnech pak bude polojasno, během dne oblačno a místy přeháňky nebo bouřky. Teploty 16 až 20 °C, postupně 20 až 25 °C. 

Ivo Svoboda

Vystudoval fyzickou geografii na Masarykově univerzitě se zaměřením na hydrologii a meteorologii. Počasí bylo jeho koníčkem už od dětství. Daří se mu skloubit odborné znalosti s publikační praxí (počasí, sportovní zpravodajství, životní prostředí, cestovní ruch).

Svůj profesní život Ivo Svoboda věnuje online marketingu (vedoucí projektů, SEO, content apod.), takže do článků vkládá i další přidanou hodnotu v podobě klíčových slov, logické struktury a bezchybné češtiny. Miluje přírodu, turistiku, zvířata a přirozenou dávku inteligence.

A rád sleduje v terénu extrémní projevy počasí, před kterými by drtivá většina z nás radši utekla.


Počasí hledání předpověď počasí pro všechna města světa.
Druhou možností je hledání přes seznam kontinentů a států.

Zdroj dat o počasí

Předpověď počasí pro dodává MET Norway norský meteorologický ústav a NRK.
Radar     Sdílet
logo

Copyright © 2000 - 2023 AliaWeb, spol. s r.o.

Zdroj dat MET Norway    © Vlajky
Napište nám

Používání souborů cookie     Reklama na serveru

Ochrana údajů    Kontakty