Ivo Svoboda
(Kurzy.cz)
24.05.2023 17:42:40

Počasí: Klidné pozdní jaro s teplotami kolem 21 °C

Takzvané meteorologické jaro už bude končit. Počítá se do posledního května. Ve střední Evropě se počasí po studené frontě, která přinesla na jih a východ republiky mimořádně silné bouřky, uklidní a teploty budou příjemné, lehce nad 20 °C v odpoledních hodinách pod 500 m n. m. Nejvyšší odpolední teploty vystoupají v nížinách na 23 °C. Na obloze bude převážně slunečno. Polojasno najčastěji. Zpočátku bude více oblačnosti na severovýchodě. Právě tam ojediněle srážky. O víkendu bude počasí ještě hezčí, to bude nejčastěji skoro jasno.

Úterní bouřky nadělaly na jihu a východě území škody. Objevila se mírná krupobití a hlavně přívalové srážky. V Moravských Budějovicích na jihozápadě Moravy spadlo 60 mm srážek, objevily se bahnivé „splachy“ z polí. To byl problém i na Zlínsku, Ivančicku, Mikulovsku, Znojemsku a kdekoliv, kde se přehnalo výraznější bouřkové jádro. V dalším období bouřky nebudou. Modely čekají první větší srážky až kolem pondělí. V následujících dnech však pozor na chladná rána. Při vyjasnění a utišení větru spadnou teploty až na 4 °C. Nelze vyloučit slabý přízemní mrazík. 

Předpověď počasí na další dny 

Ve čtvrtek bude jasno až polojasno. Na severovýchodě zpočátku až oblačno a ojediněle přeháňky. Teploty 19 až 23 °C, na severovýchodě kolem 18 °C.

V pátek bude jasno až polojasno, při přechodně zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky. Teploty 19 až 23 °C.

V sobotu bude jasno až polojasno. Teploty 18 až 22 °C.

Od neděle bude zpočátku jasno až polojasno. Později v dalších dnech bude polojasno až oblačno, ojediněle, přechodně místy přeháňky. Ojediněle bouřky. Teploty 18 až 24 °C. Před frontou pak i tepleji.

 

Ivo Svoboda

Vystudoval fyzickou geografii na Masarykově univerzitě se zaměřením na hydrologii a meteorologii. Počasí bylo jeho koníčkem už od dětství. Daří se mu skloubit odborné znalosti s publikační praxí (počasí, sportovní zpravodajství, životní prostředí, cestovní ruch).

Svůj profesní život Ivo Svoboda věnuje online marketingu (vedoucí projektů, SEO, content apod.), takže do článků vkládá i další přidanou hodnotu v podobě klíčových slov, logické struktury a bezchybné češtiny. Miluje přírodu, turistiku, zvířata a přirozenou dávku inteligence.

A rád sleduje v terénu extrémní projevy počasí, před kterými by drtivá většina z nás radši utekla.


Počasí hledání předpověď počasí pro všechna města světa.
Druhou možností je hledání přes seznam kontinentů a států.

Zdroj dat o počasí

Předpověď počasí pro dodává MET Norway norský meteorologický ústav a NRK.
Radar     Sdílet
logo

Copyright © 2000 - 2023 AliaWeb, spol. s r.o.

Zdroj dat MET Norway    © Vlajky
Napište nám

Používání souborů cookie     Reklama na serveru

Ochrana údajů    Kontakty