Ivo Svoboda
(Kurzy.cz)
01.04.2023 17:59:03

Počasí: Studený vpád číslo dvě. Ranní minima až -5 °C


Po nedávném studeném vpádu, který charakterizovaly sněhové přeháňky a bohužel i dopravní nehody, se oteplilo. Dokonce natolik, že se ve čtvrtek i pátek vyskytovaly bouřky letního typu. Teplota sice nebyla až tak vysoká, dynamika prostředí však bouřky umožnila. Nyní se blíží oteplení ke konci a přijde další studený vpád rovnou od severu. Teploty rychle spadnou dolů. Nad ránem bude až -5 °C, odpoledne bude jen kolem 4 °C. Teplota bude s výškou rychle klesat, zatímco nejnižší polohy se dočkají odpoledne až 6 °C, na vrchovinách už bude jen kolem 1 °C.

Opět se dostaví sněhové srážky, ale tentokrát jich bude méně. Půjde po počátečním slabém dešti se sněhem o sněhové přeháňky, kterých bude málo. Budou se držet hlavně hor a vrchovin a v nížinách se objeví jen ojediněle. Hlavně ve východní polovině republiky se rozfouká velmi studený a suchý severní až severovýchodní vítr. Pocitová teplota tak zamíří hluboko pod nulu. Tohle bude ještě jedna zkouška imunitním ohněm. Jedinou výhodou této velmi studené epizody bude časté sluníčko na obloze. Oteplení je zatím docela v nedohlednu, alespoň tedy nějaké velké oteplení.  

Předpověď počasí na další dny

V neděli bude zataženo až oblačno, občas déšť či přeháňky, na severu a severovýchodě nad 400 m n. m., jinde postupně nad 700 m n. m. srážky smíšené či sněhové. Od severu proměnlivá oblačnost, ojediněle přeháňky, většinou sněhové a na horách četnější. Teploty od 4 °C na severu území po ještě až 11 °C na jihovýchodě.

V pondělí bude většinou oblačno, na horách na severu a severovýchodě místy, jinde ojediněle sněhové přeháňky. Teploty 2 až 6 °C. Ráno už mrazivé.

úterý bude oblačno až polojasno, ojediněle slabé sněhové přeháňky. Na severních horách znovu místy. Teploty 2 až 6 °C. Ráno mrazivé, dokonce až -6 °C.

Od středy bude většinou oblačno. Místy občasné sněžení, pod 300 m n. m. i srážky smíšené. V dalších dnech čekáme oblačno až zataženo, přechodně polojasno. Místy s deštěm nebo přeháňkami, od středních, postupně od vyšších poloh srážky smíšené nebo sněhové. Teploty 3 až 7 °C, postupně 5 až 10 °C. Rána zpočátku mrazivá.

Ivo Svoboda

Vystudoval fyzickou geografii na Masarykově univerzitě se zaměřením na hydrologii a meteorologii. Počasí bylo jeho koníčkem už od dětství. Daří se mu skloubit odborné znalosti s publikační praxí (počasí, sportovní zpravodajství, životní prostředí, cestovní ruch).

Svůj profesní život Ivo Svoboda věnuje online marketingu (vedoucí projektů, SEO, content apod.), takže do článků vkládá i další přidanou hodnotu v podobě klíčových slov, logické struktury a bezchybné češtiny. Miluje přírodu, turistiku, zvířata a přirozenou dávku inteligence.

A rád sleduje v terénu extrémní projevy počasí, před kterými by drtivá většina z nás radši utekla.


Počasí hledání předpověď počasí pro všechna města světa.
Druhou možností je hledání přes seznam kontinentů a států.

Zdroj dat o počasí

Předpověď počasí pro dodává MET Norway norský meteorologický ústav a NRK.
Radar     Sdílet
logo

Copyright © 2000 - 2023 AliaWeb, spol. s r.o.

Zdroj dat MET Norway    © Vlajky
Napište nám

Používání souborů cookie     Reklama na serveru

Ochrana údajů    Kontakty