chmi.cz (ČHMÚ)
31.03.2023 12:11:00

V neděli se na horách znovu ochladí a místy připadne i trochu sněhu

Milovníci zimních sportů, kteří si ještě chtějí protáhnout v zimě několikrát narušenou sezonu, budou mít příležitost znovu od nedělního dne. Od severu se během neděle postupně na celém území ochladí a na horách přejdou srážky opět ve sněhové. Mnoho sněhu pravděpodobně nepřipadne, ale na místech, kde v terénu zůstane dostatek starého sněhu a na sjezdových tratích se podmínky opět výrazně zlepší a chladné počasí by mělo vydržet až do začátku Velikonoc.
❄Souvislá sněhová pokrývka dnes již leží pouze na hřebenech nejvyšších hor🏔. Na Šumavě to je cca od výšky 1200 m a maxima tam již nedosahují ani 50 cm. V Krušných horách leží sníh jen na severních svazích a v lesních porostech v okolí Klínovce a výška sněhu tam je nejčastěji jen do 10 cm. Trochu více sněhu leží v Jizerských a Orlických horách, kde se sníh vyskytuje asi od 950 m a v nejvyšších partiích se tam nachází kolem 20 cm sněhu. Nejvíce sněhu leží samozřejmě v Krkonoších, kde souvislá sněhová pokrývka začíná zhruba ve výškách mezi 900 a 1000 m n. m. a na hřebenech je nejčastěji mezi 60 a 130 cm. V Jeseníkách a Beskydech najdeme souvislý sníh nejčastěji až ve výškách nad 1100 m n. m. a na hřebenech tam leží mezi 20 a 80 cm.
❄V provozu je již jen několik největších skiareálů, ale kvalita některých sjezdových tratí ⛷ je tam většinou ještě velmi dobrá a provoz tam vydrží pravděpodobně až do Velikonoc. Konkrétně jsou to lokality Klínovec, Harrachov, Špindlerův Mlýn, Pec pod Sněžkou - Černá hora, Říčky, Ovčárna (Praděd).
❄Běžkaři stále najdou upravované trasy například nad Harrachovem, sklouznout se také dá z Horních Míseček a ještě místy i kolem Černé hory a na některých úsecích Jizerské magistrály. Na Moravě si ještě běžkaři přijdou na své kolem Ovčárny a Pradědu.
❄Zimní počasí následně na horách vydrží i minimálně v první polovině příštího týdne. Noční teploty budou pod bodem mrazu, při déletrvajícím vyjasnění a na hřebenech nejvyšších hor i výrazněji a denní teploty zůstanou většinou slabě pod nulou nebo okolo nuly. Zatím to vypadá, že srážek mnoho nebude, ale pokud se vyskytnou, tak půjde nejčastěji o sněhové přeháňky.


Počasí hledání předpověď počasí pro všechna města světa.
Druhou možností je hledání přes seznam kontinentů a států.

Zdroj dat o počasí

Předpověď počasí pro dodává MET Norway norský meteorologický ústav a NRK.
Radar     Sdílet
logo

Copyright © 2000 - 2023 AliaWeb, spol. s r.o.

Zdroj dat MET Norway    © Vlajky
Napište nám

Používání souborů cookie     Reklama na serveru

Ochrana údajů    Kontakty