Ivo Svoboda
(Kurzy.cz)
05.02.2023 17:32:07

Přišla změna počasí. Více slunečno a noční mrazy

Změna počasí mezi pátkem a nedělí je velká. Zatímco v pátek a v noci na sobotu bičovaly Česko vichřice a srážky ve všech skupenstvích, během soboty začal tlak rychle stoupat a obloha se začala vyjasňovat. Zejména na východě republiky ještě doznívaly velký vítr a sněhové přeháňky. V neděli už bylo na drtivé většině našeho území slunečno. Tak to často bude i v dalším období. Vlivem vysokého tlaku vzduchu bude oblačnosti málo. Konečně bude po nějaké době hodně slunečno, a jak se dny prodlužují, sluníčko už bude docela cítit, zejména za okny. Venku bude vzduch velmi suchý a studený, tak jak tomu v zimě u tlakových výší bývá.

Vlivem vyjasnění budou klesat noční teploty velmi nízko. Na sněhové pokrývce i pod -12 °C, jinak většinou na cca -7 °C. Odpoledne bude kolem nuly. Mrazy začnou v novém týdnu polevovat. V jeho druhé polovině se začne zvolna oteplovat. Na konci týdne už budou odpolední teploty skoro všude nad nulou a v nížinách bude i nad 5 °C. Ranní mrazy ale vydrží. Nyní nejsou na modelech žádné srážky. Jen v pondělí může na západě republiky ojediněle sněžit. Pro motoristy začíná klidnější období, střídání slunečna a nočních mrazů ale umí zamlžit okna vozů i zevnitř, přičemž na noc zamrznou.


Předpověď počasí na další dny

V pondělí bude většinou oblačno, večer vyjasňování. Teploty -3 až 2 °C. Ráno až -10 °C, v údolích na sněhu ještě hlubší mrazy.

úterý bude jasno nebo skoro jasno, postupně oblačno až zataženo. Teploty -3 až 1 °C. Ráno opět hluboké mrazy.

Ve středu bude jasno nebo skoro jasno, dopoledne místy nízká oblačnost. Teploty -2 až 2 °C. Ráno mimo místa s nízkou oblačností znovu hlubší mrazy.

Od čtvrtka bude polojasno až oblačno, postupně ojediněle déšť, na horách sněžení. Teploty 0 až 5 °C, v dalších dnech 5 až 9 °C. 

Počasí <a href=8.2.2023" src="https://img.kurzy.cz/zpravy/obrazky/25/696325-prisla-zmena-pocasi-vice-slunecno-a-nocni-mrazy/2_w660h836.png" width="660" height="836" style="width: 660px; height: 836px;" />

Ivo Svoboda

Vystudoval fyzickou geografii na Masarykově univerzitě se zaměřením na hydrologii a meteorologii. Počasí bylo jeho koníčkem už od dětství. Daří se mu skloubit odborné znalosti s publikační praxí (počasí, sportovní zpravodajství, životní prostředí, cestovní ruch).

Svůj profesní život Ivo Svoboda věnuje online marketingu (vedoucí projektů, SEO, content apod.), takže do článků vkládá i další přidanou hodnotu v podobě klíčových slov, logické struktury a bezchybné češtiny. Miluje přírodu, turistiku, zvířata a přirozenou dávku inteligence.

A rád sleduje v terénu extrémní projevy počasí, před kterými by drtivá většina z nás radši utekla.


Počasí hledání předpověď počasí pro všechna města světa.
Druhou možností je hledání přes seznam kontinentů a států.

Zdroj dat o počasí

Předpověď počasí pro dodává MET Norway norský meteorologický ústav a NRK.
Radar     Sdílet
logo

Copyright © 2000 - 2023 AliaWeb, spol. s r.o.

Zdroj dat MET Norway    © Vlajky
Napište nám

Používání souborů cookie     Reklama na serveru

Ochrana údajů    Kontakty