Cez.cz (ČEZ)
02.02.2023 11:53:00

Perná noc i ráno pro energetiky - Silný vítr doprovázený deštěm přidělal starosti energetikům.

 

Silný vítr doprovázený deštěm přidělal starosti energetikům. Montéři poruchových čet ČEZ Distribuce za sebou mají desítky nočních výjezdů na opravy vedení vysokého a nízkého napětí.

Nejhorší situace nastala ve středu 1.2.2023 kolem 21.00 hodiny, kdy jsme evidovali dvě desítky poruch na vedení vysokého napětí a další poruchy na nízkém napětí. Bez elektřiny bylo na zásobovacím území ČEZ Distribuce na 18 tisíc odběrných míst.

Nejpostiženějším regionem byly střední Čechy. Zde jsme řešili desítku poruch na vedení vysokého napětí na Mladoboleslavsku, Kutnohorsku, Berounsku a Praha západ. Bez elektřiny zde bylo včera večer 14 tisíc domácností. Také na severu Čech vyjížděli energetici do terénu a to především na Děčínsku a Litoměřicku. Zde jsme evidovali tři poruchy na vedení vysokého napětí a další poruchy na nízkém napětí. Bez elektřiny zde byla tisícovka domácností. Další čtyři poruchy pak dispečink ČEZ Distribuce evidoval na východě Čech. Do terénu na opravu poruch jsme vyjížděli především na Chrudimsku, Svitavsku a v okrese Hradec Králové. Beze elektřiny bylo na východě Čech přes 3 tisíce domácností.

Montéři poruchových čet okamžitě vyjížděli do terénu.

I přes nepřízeň počasí, kdy pršelo a foukal silný vítr se dařilo snižovat počty domácností bez elektřiny. Již v 2.00 hodinu ve čtvrtek ráno jsme řešili desítku poruch na vedení vysokého napětí, bez elektřiny zůstávalo 1500 odběrných míst především na Litoměřicku a Hradecku.

Nejčastější příčinou byl pád stromů a větví do vedení, došlo k poškození izolátorů, přetržení vedení. Na Mladoboleslavsku došlo k pádu stromu do vedení vysokého napětí 22 kV v blízkosti železničního koridoru, vodiče spadly na trať. Vedení jsme okamžitě vypnuli a dodávky zkruhovali (přivedli z jiné strany). Během dne budeme vedení opravovat. Plné ruce práce měli také dispečeři na dispečinku a pracovníci call centra ČEZ Distribuce. V případě hlášení poruch prosím můžete využít distribuční aplikaci PROUD Proud | ČEZ Distribuce (cezdistribuce.cz) , web www.bezstavy.cz nebo volejte na bezplatnou poruchovou linku 800 850 860.

 

Soňa Holingerová , mluvčí Skupiny ČEZPočasí hledání předpověď počasí pro všechna města světa.
Druhou možností je hledání přes seznam kontinentů a států.

Zdroj dat o počasí

Předpověď počasí pro dodává MET Norway norský meteorologický ústav a NRK.
Radar     Sdílet
logo

Copyright © 2000 - 2023 AliaWeb, spol. s r.o.

Zdroj dat MET Norway    © Vlajky
Napište nám

Používání souborů cookie     Reklama na serveru

Ochrana údajů    Kontakty