chmi.cz (ČHMÚ)
26.01.2023 12:18:00

Víkend bude na našich horách zimní. Očekávají se celodenní mrazy a pro vyznavače zimních sportů⛷🏂 tak budou na horách velmi dobré podmínky

Vítr bude postupně jen slabý a navíc by se zvláště v neděli mělo ukázat i slunce☀️.

❄Od pondělního dne se výška sněhové pokrývky na horách příliš nezměnila a většinou dochází pouze k sesedání či transformaci sněhu. Na hřebenech Krkonoš, Jeseníků a Beskyd leží nejčastěji 50 až 80 cm sněhu, v nižších oblastech těchto pohoří většinou 15 až 50 cm. Na Šumavě, v Jizerských a Orlických horách se vyskytuje převážně 10 až 30 cm sněhu. V Krušných a Novohradských horách leží 10 až 20 cm a na Českomoravské vrchovině většinou 5 až 15 cm sněhu. 

❄Převládající zimní počasí na horách v posledních 10 dnech už umožnilo výrobu technického sněhu, a tak se již na víkend chystají ve skiareálech otevřít většinu sjezdových tratí. I běžkaři si už konečně přijdou na své, a to zvláště v horách na severu, kde už většinou najdou strojově upravené všechny páteřní trasy.

❄Od čtvrtečního odpoledne bude na horách převažovat velká oblačnost a občas se vyskytne slabé sněžení. Četnější sněžení se bude pravděpodobně vyskytovat na severovýchodním návětří hor.

Naopak v závětrné jihozápadní části hor bude sněžení méně četné a oblačnost se zde může přechodně protrhávat, zejména pak během soboty. Ke změně dojde v noci ze soboty na neděli, kdy se bude oblačnost protrhávat postupně na většině území a teploty poklesnou i výrazněji pod bod mrazu. Déle se může držet oblačnost zejména na severovýchodě území.

❄V průběhu neděle bude převažovat pěkné🌤 a mrazivé ⚠️🌡 počasí, jen místy může být oblačnosti trochu více. Večer začne od severozápadu přibývat další oblačnost, která už bude spojená s prvním z řady frontálních systémů, které přinesou na hory sněžení🌨☃️ v příštím týdnu.
Počasí hledání předpověď počasí pro všechna města světa.
Druhou možností je hledání přes seznam kontinentů a států.

Zdroj dat o počasí

Předpověď počasí pro dodává MET Norway norský meteorologický ústav a NRK.
Radar     Sdílet
logo

Copyright © 2000 - 2023 AliaWeb, spol. s r.o.

Zdroj dat MET Norway    © Vlajky
Napište nám

Používání souborů cookie     Reklama na serveru

Ochrana údajů    Kontakty