chmi.cz (ČHMÚ)
21.01.2023 08:28:00

V pátek večer začalo od východu postupně na většině území sněžit. Zejména na severním a severovýchodním návětří severních hor sněžilo po většinu noci trvale a vydatně.

Do dnešního rána spadlo nejvíce srážek na návětří Beskyd a Jeseníků, nejčastěji 15 až 25 mm. Místy tedy v těchto oblastech přibylo i více než 25 cm sněhu. ❄Jelikož se tento víkend koná tradiční běžkařská Vodohospodářská 30⛷ na Rejvízu, tak máme z této oblasti aktuální informace a fotky.

Dlouho bylo nejisté, jestli bude možné se tady dnes alespoň projet na běžkách, ale počasí se v pravý čas umoudřilo a napadlo zde kolem 30 cm sněhu. Graf v obrázkové příloze je z automatické stanice Zlaté Hory (444 m n. m, okres Jeseník) a znázorňuje přírůstek sněhu 26 cm za necelých 12 hodin.

❄Sněžení se bude postupně během dne přesouvat od východu k západu a stále platí že trvale a vydatně bude sněžit především na severním návětří hor.

 

 

30 cm nového sněhu v lokalitě Rejvíz (Jeseníky, 750 m n. m.). Sněžení bylo doprovázeno větrem v nárazech až 15 m/s. Varování před závějemi tedy bylo na místě

Záznam průběhu počasí z automatické klimatologické stanice Zlaté Hory (444 m n. m., okres Jeseník). Bílá čára znázorňuje výšku sněhové pokrývky, připadlo 26 cm za necelých 12 hodin a stále padá... 30 cm nového sněhu v lokalitě Rejvíz (Jeseníky, 750 m n. m.).

Suma srážek za 24 hodin k termínu 7:00Počasí hledání předpověď počasí pro všechna města světa.
Druhou možností je hledání přes seznam kontinentů a států.

Zdroj dat o počasí

Předpověď počasí pro dodává MET Norway norský meteorologický ústav a NRK.
Radar     Sdílet
logo

Copyright © 2000 - 2023 AliaWeb, spol. s r.o.

Zdroj dat MET Norway    © Vlajky
Napište nám

Používání souborů cookie     Reklama na serveru

Ochrana údajů    Kontakty