Ivo Svoboda
(Kurzy.cz)
04.12.2022 16:14:20

Počasí: V novém týdnu hodně srážek, déšť i sníh

Počasí v novém týdnu bude jedním slovem divoké. Teplota ve výšce nad zemí se rozkolísá. V praxi to bude znamenat střídání dešťových a sněhových srážek, kterých se zrovna objeví docela dost. Nejvíce zřejmě na východě republiky. Srážky se ale mohou objevit kdekoliv. Střídavě budou od 300 až 800 m n. m. smíšené a sněhové podle aktuální situace právě ve výšce nad zemí. U země bude zpravidla nad nulou. V místech, kde se objeví vydatnější srážky, může teplota rychle klesnout k nule a sníh se může držet. Zejména od středních poloh. V novém týdnu bude platit, že na východě bude o fous tepleji než na západě.

Tyto situace v zimě obvykle začnou tvořit sněhovou pokrývku na horách. Pod 600 m n. m. však bude většinou blátivo. Podle modelů by se v dalším období měla zima do střední Evropy probojovat. Na vývoj si ale počkáme. Hlavně ve druhé polovině nového týdne začnou klesat ranní teploty pod nulu. Přidají se tak častější náledí, méně často pak i ledovka. V pondělí bude ještě dost silný jihovýchodní vítr, zejména na Vysočině. V pondělí bude ještě docela teplo, ale od úterý se ochladí. Tato situace všech možných skupenství srážek bude zrádná za volantem, tak opatrně. Na nejvíce sněhu by si v novém týdnu měly přijít Beskydy.


Předpověď počasí na další dny

V pondělí bude převážně zataženo, místy slabý déšť či mrholení. Místy mlhy. Později odpoledne a večer od jihozápadu déšť, na západě nad 600 m i sněžení. Teploty 4 až 8 °C. Větrno, nejvíce na Vysočině.

V úterý bude převážně zataženo, déšť či déšť se sněhem, nad 400 m n. m. sněžení. Teploty 1 až 5 °C.

Ve středu bude oblačno, místy sněhové přeháňky, pod 300 m n. m. i dešťové. Teploty 1 až 5 °C.

Od čtvrtka bude oblačno až zataženo, ojediněle sněhové přeháňky, přechodně smíšené či dešťové. Později na frontálním systému déšť (ojediněle mrznoucí) přecházející ve sněžení. Teploty 0 až 4 °C, na východě až 7 °C, postupně ochlazování. 

Počasí 6.12.2022

Ivo Svoboda

Vystudoval fyzickou geografii na Masarykově univerzitě se zaměřením na hydrologii a meteorologii. Počasí bylo jeho koníčkem už od dětství. Daří se mu skloubit odborné znalosti s publikační praxí (počasí, sportovní zpravodajství, životní prostředí, cestovní ruch).

Svůj profesní život Ivo Svoboda věnuje online marketingu (vedoucí projektů, SEO, content apod.), takže do článků vkládá i další přidanou hodnotu v podobě klíčových slov, logické struktury a bezchybné češtiny. Miluje přírodu, turistiku, zvířata a přirozenou dávku inteligence.

A rád sleduje v terénu extrémní projevy počasí, před kterými by drtivá většina z nás radši utekla.


Počasí hledání předpověď počasí pro všechna města světa.
Druhou možností je hledání přes seznam kontinentů a států.

Zdroj dat o počasí

Předpověď počasí pro dodává MET Norway norský meteorologický ústav a NRK.
Radar     Sdílet
logo

Copyright © 2000 - 2023 AliaWeb, spol. s r.o.

Zdroj dat MET Norway    © Vlajky
Napište nám

Používání souborů cookie     Reklama na serveru

Ochrana údajů    Kontakty