Ivo Svoboda
(Kurzy.cz)
26.11.2022 17:52:53

Předpověď počasí: Jen slabě nad nulou, mlhavo

V dalších dnech bude počasí v Česku téměř zimní. Často se zatáhne nízkou oblačností, bude mlhavo, na některých místech se objeví slabé mrholení nebo sněžení, to podle teploty ve výšce nad zemí. Téměř zimní bude proto, že teploty v odpoleních hodinách vystoupají až na 5 °C. To zaručuje, že se nebude tvořit ani sněhová pokrývka, ani nebudou celodenní mrazy. Ráno však bude teplota často kolem nuly nebo i pod ní, takže se bude tvořit slabá ledovka nebo náladí. Zejména tam, kde bude mrholit nebo se objeví slabé srážky. 

Takový nevýrazný, v nížinách zpravidla zatažený a depresivní režim počasí by měl podle modelů vydržet delší dobu. Nečeká se ani výrazné oteplení, ani vpád zimy se sněhovou pokrývkou. Šanci na sněhový poprašek mají jen regiony, kde se objeví přes noc slabé sněžení. Mlhy, časo mrznoucí, se objeví hlavně kolem vrchovin. Tam by se mohla od 550 až 600 m n. m. také tvořit námraza. Míst, kde vydrží celodenní mráz, ale nebude mnoho a budou skutečně až od této nadmořské výšky. 

Největší šance alespoň na malou sněhovou pokrývku je na Vysočině a ve vyšších polohách Čech. Rozepisovat předpověď počasí na další dny den po dni není nyní nutné. Po všechny další dny bude prozatím zataženo, často nízká oblačnost nebo mlhavo. Místy mrholení nebo slabounké sněžení. Ojediněle tvorba náledí a ledovky (ráno) a námrazy (vrchoviny). Teploty 1 až 5 °C, na vrchovinách při mlhavu 0 °C. Ráno bude většinou pod nulou. Nejčastěji -3 až 2 °C. Neděle bude jediný den, kdy se během dne ještě může objevit i slunce.

Počasí 29.11.2022

Ivo Svoboda

Vystudoval fyzickou geografii na Masarykově univerzitě se zaměřením na hydrologii a meteorologii. Počasí bylo jeho koníčkem už od dětství. Daří se mu skloubit odborné znalosti s publikační praxí (počasí, sportovní zpravodajství, životní prostředí, cestovní ruch).

Svůj profesní život Ivo Svoboda věnuje online marketingu (vedoucí projektů, SEO, content apod.), takže do článků vkládá i další přidanou hodnotu v podobě klíčových slov, logické struktury a bezchybné češtiny. Miluje přírodu, turistiku, zvířata a přirozenou dávku inteligence.

A rád sleduje v terénu extrémní projevy počasí, před kterými by drtivá většina z nás radši utekla.


Počasí hledání předpověď počasí pro všechna města světa.
Druhou možností je hledání přes seznam kontinentů a států.

Zdroj dat o počasí

Předpověď počasí pro dodává MET Norway norský meteorologický ústav a NRK.
Radar     Sdílet
logo

Copyright © 2000 - 2023 AliaWeb, spol. s r.o.

Zdroj dat MET Norway    © Vlajky
Napište nám

Používání souborů cookie     Reklama na serveru

Ochrana údajů    Kontakty