chmi.cz (ČHMÚ)
20.09.2022 11:17:00

Po sněžení na horách v posledních dnech bylo včera ráno naměřeno nejvíce sněhu. Na stanici Labská bouda (1320 m n. m.) v Krkonoších leželo 8 cm sněhu a na Blatném vrchu na Šumavě 6 cm.

Po sněžení na horách v posledních dnech bylo včera ráno naměřeno nejvíce sněhu. Na stanici Labská bouda (1320 m n. m.) v Krkonoších leželo 8 cm sněhu a na Blatném vrchu na Šumavě 6 cm. V úterý ráno hlásí souvislou sněhovou pokrývku vysokou 3 cm již pouze stanice Králický Sněžník (1402 m n. m.). Jinde v Česku sníh na hřebenech hor už roztál nebo je ho tam jen nesouvislá vrstva.

Vydatně sněžilo především v Alpách, a to zvláště na severní straně. Nezvykle vysoká sněhová pokrývka, kolem 50 cm, nyní leží například na kopcích nad Obertauern. Tyrolsko hlásí ve výškách přibližně nad 2000 m nejčastěji 15 - 30 cm vysokou sněhovou pokrývku. Lyžaři si tam zatím užívají sníh pouze na “celoročním” ledovci Hintertux (dnes v provozu 6 km sjezdovek), ale již v pátek se přidá i Sölden kde zahájí provoz na ledovci Rettenbach. Ostatní rakouské ledovce plánují start zimní sezony až v průběhu října.

Fotky a grafy v příloze jsou převzaty ze serverů:

https://www.foto-webcam.eu 

https://www.panomax.com 

https://www.lawine.at

Druhá fotka je týden stará a zobrazuje smutný stav ledovce Rettenbach na konci letní sezóny. Třetí fotka je již aktuální. Je pořízena Panomax kamerou z mezistanice lanovky u ledovce Rettenbach a zobrazuje panorama hor nad Söldnem.Počasí hledání předpověď počasí pro všechna města světa.
Druhou možností je hledání přes seznam kontinentů a států.

Zdroj dat o počasí

Předpověď počasí pro dodává MET Norway norský meteorologický ústav a NRK.
Radar     Sdílet
logo

Copyright © 2000 - 2022 AliaWeb, spol. s r.o.

Zdroj dat MET Norway    © Vlajky
Napište nám

Používání souborů cookie     Reklama na serveru

Ochrana údajů    Kontakty