ec.europa.eu (Evropská komise)
05.08.2022 11:25:00

Horko, bouřky, nebezpečí požáru: Rosšíření výstrahy před velmi vysokými teplotami i do regionů na sever Olomouckého kraje a časově i regionálně upřesňuje varování před silnými bouřkami na dnes 5. 8. a noc na sobotu (5.-6. 8.)

Vydaná výstraha územně rozšiřuje výstrahu před velmi vysokými teplotami i do regionů na sever Olomouckého kraje a časově i regionálně upřesňuje varování před silnými bouřkami na dnes 5. 8. a noc na sobotu (5.-6. 8.)

Dnes bude na naše území vrcholit příliv velmi teplého vzduchu od jihu. Na celém území se vyskytnou teploty nad 31 °C, na většině území Čech, jižní a střední Moravy nad 34 °C.

 Během pátečního odpoledne se mohou před frontou začít na západě Čech tvořit první přeháňky a bouřky, další bouřky dorazí se studenou frontou večer. Bouřky budou zpočátku doprovázeny především  nárazy větru kolem 70 km/h, a také kroupami (v oblasti na západě a severozápadě Čech možnost výskytu i větších krup). Později na frontě výrazně stoupá riziko výskytu přívalových srážek s krátkodobými úhrny kolem 40 mm (nejvyšší úhrny očekáváme v oblasti jižních Čech a na západě Vysočiny). Na západě a severozápadě Čech je výskyt přívalových srážek méně pravděpodobný. V průběhu noci při postupu na Moravu budou bouřky slábnout a přecházet do deště.

 Zvýšené riziko šíření požárů platí do odvolání pro většinu ČR s výjimkou části severu Moravy a Slezska. Při výskytu vydatnějších srážek riziko klesá nebo pomine. S ohledem k nejistotě výskytu přeháněk a bouřek budeme výstrahu před požáry upřesňovat během zítřka v závislosti na spadlých srážkách.
Počasí hledání předpověď počasí pro všechna města světa.
Druhou možností je hledání přes seznam kontinentů a států.

Zdroj dat o počasí

Předpověď počasí pro dodává MET Norway norský meteorologický ústav a NRK.
Radar     Sdílet
logo

Copyright © 2000 - 2022 AliaWeb, spol. s r.o.

Zdroj dat MET Norway    © Vlajky
Napište nám

Používání souborů cookie     Reklama na serveru

Ochrana údajů    Kontakty