Ivo Svoboda
(Kurzy.cz)
30.07.2022 08:13:19

Počasí: V novém týdnu vyletí teploty až na 35 °C


Sobota je (byla) chladná. Na většině území se objevily zatažená obloha a déšť. Teploty zůstávají (zůstávaly) mnohde i pod 20 °C. Trocha srážek se ráno dostala i do Českého Švýcarska. Byla to ale jen voda sporadická (několik málo mm). Ve druhé polovině víkendu se začne počasí zlepšovat a teploty zamíří vzhůru. Budou stoupat den za dnem i v novém týdnu a někdy kolem čtvrtka a pátku se dostanou až na 35 °C v nejnižších polohách. Zřejmě v pátek večer pak přijde výrazná studená fronta s bouřkami, a to i silnými. Za tou by se mohlo ochladit i o více jak 10 °C. 

V Česku výrazně zesílilo sucho. Sobotní srážky sice částečně pomohou, mnohde jich však nespadne dostatek. Nejvíce pršet do konce víkendu by mělo na východě země, v horách - Jeseníky, Beskydy a oblast mezi nimi. Právě celý východ republiky je suchem zasažen významně, dále potom i samotný západ republiky v Čechách. Lépe na tom zůstává nadále pás krajiny od Šumavy po Prahu, kde se před měsícem objevily vydatné až extrémní srážky. Po sobotních srážkách se další vydatnější čekají až na frontě v pátek. Do té doby přijdou jen místní přeháňky, ojediněle bouřky. Voda chybí asi na 70 % území, po sobotě by to mělo být jen 40 %. 

Předpověď počasí na další dny 

V neděli bude polojasno až oblačno, ojediněle ještě přeháňky. Na východě v noci na neděli doznívání dešťů. Pršet tam může ještě i v neděli dopoledne. Teploty 23 až 27 °C, na východě 17 až 23 °C.

V pondělí bude oblačno až polojasno, místy přeháňky, ojediněle bouřky. Teploty 24 až 28 °C. 

V úterý bude oblačno až polojasno, ojediněle přeháňky nebo bouřky. Teploty 25 až 29 °C.

Od středy bude zpočátku jasno až polojasno. Na frontě kolem pátku oblačno a od západu přeháňky a bouřky, místy silné. Teploty 29 až 33 °C, před frontou 30 až 35 °C, na frontě teplotní skok dolů. Upřesníme.

Počasí 4.8.2022

Ivo Svoboda

Vystudoval fyzickou geografii na Masarykově univerzitě se zaměřením na hydrologii a meteorologii. Počasí bylo jeho koníčkem už od dětství. Daří se mu skloubit odborné znalosti s publikační praxí (počasí, sportovní zpravodajství, životní prostředí, cestovní ruch).

Svůj profesní život Ivo Svoboda věnuje online marketingu (vedoucí projektů, SEO, content apod.), takže do článků vkládá i další přidanou hodnotu v podobě klíčových slov, logické struktury a bezchybné češtiny. Miluje přírodu, turistiku, zvířata a přirozenou dávku inteligence.

A rád sleduje v terénu extrémní projevy počasí, před kterými by drtivá většina z nás radši utekla.


Počasí hledání předpověď počasí pro všechna města světa.
Druhou možností je hledání přes seznam kontinentů a států.

Zdroj dat o počasí

Předpověď počasí pro dodává MET Norway norský meteorologický ústav a NRK.
Radar     Sdílet
logo

Copyright © 2000 - 2022 AliaWeb, spol. s r.o.

Zdroj dat MET Norway    © Vlajky
Napište nám

Používání souborů cookie     Reklama na serveru

Ochrana údajů    Kontakty