chmi.cz (ČHMÚ)
24.06.2022 12:09:00

Aktualizace výstrahy ČHMÚ - silné až extrémně silné bouřky doprovázené zejména přívalovými srážkami. Povodňové jevy

Tato výstraha upravuje časovou i územní platnost varování před bouřkami a zejména na jihu Čech 📌zvyšuje stupeň nebezpečí na extrémní. V souvislosti s tím dochází k úpravě varování před povodňovými jevy. Varování před nebezpečím požárů a vysokými teplotami zůstává beze změny.

 

Během dnešního odpoledne a večera (24. 6.) očekáváme v Čechách a na západě Moravy intenzivní bouřky doprovázené zejména přívalovými srážkami. Během druhé poloviny noci budou bouřky většinou přecházet do deště. Extrémní srážkové úhrny se pravděpodobně vyskytnou v jižních Čechách, v bouřkách může v krátké době napršet kolem 50 mm a v kombinaci bouřek a deště může do sobotního rána napršet lokálně i kolem 100 mm. Na jihu Čech mohou být večerní bouřky doprovázeny i kroupami a nárazy větru kolem 70 km/h. Výrazné srážkové úhrny očekáváme také v oblasti Vysočiny, středních Čech, Prahy, východních a severních Čech, krátkodobé úhrny v bouřkách se mohou pohybovat kolem 40 mm, v opakovaných bouřkách a následném dešti může napršet lokálně kolem 70 mm. 

V oblastech zasažených přívalovými srážkami bude docházet k rychlému odtoku vody z krajiny, zatopení níže položených míst a k prudkému rozvodnění suchých koryt a menších toků s dosažením 1. a 2. SPA, krátkodobě může být překročen i 3. SPA. K vzestupům s dosažením 1. a 2. SPA může dojít i na středních a větších řekách. 

Na severozápadě Čech dnes ještě mohou teploty překračovat 31 °C.

Vlivem pokračujícího teplého a převážně suchého počasí zůstává na severozápadě a severu Čech a na většině území Moravy až do odvolání v platnosti výstraha před nebezpečím vzniku a šíření požárů. V ostatních oblastech by se mělo riziko požárů v důsledku očekávaných srážek snížit.

V průběhu bouřek meteorologové vydávají dodatečná upozornění před výskytem nebezpečného jevu. Budeme se snažit informovat vás průběžně i na sociálních sítích. Přesto aktuální informace k výstraze čerpejte na výstražném webu ČHMÚ s oficiálním zněním výstrahy.Počasí hledání předpověď počasí pro všechna města světa.
Druhou možností je hledání přes seznam kontinentů a států.

Zdroj dat o počasí

Předpověď počasí pro dodává MET Norway norský meteorologický ústav a NRK.
Radar     Sdílet
logo

Copyright © 2000 - 2022 AliaWeb, spol. s r.o.

Zdroj dat MET Norway    © Vlajky
Napište nám

Používání souborů cookie     Reklama na serveru

Ochrana údajů    Kontakty