Ivo Svoboda
(Kurzy.cz)
23.05.2022 18:02:44

Frontální vlna potvrzena. Lokálně spadne až 60 mm vody - počasí v tomto týdnu

 

Předpověď vydatných srážek dostává reálné obrysy. Modely potvrzují zvlněnou studenou frontu v rámci brázdy nízkého tlaku vzduchu. Vznikne pás vydatných srážek od Novohradských hor přes Vysočinu směrem k Jeseníkům. V tomto pásu může napršet až 60 mm, ojediněle i přes. Na zbytku území bude srážek méně, na severozápadě a naopak jihovýchodě republiky může být srážek docela málo. Na severozápadě se možná najdou místa, kde nezaprší vůbec. 

Modely očekávají, že vzniknou bouřky od Novohradských hor přes Vysočinu směrem do Jeseníků, které budou postupovat stejným směrem, a některá místa tak mohou zasáhnout po sobě. Na bouřky potom naváže i trvalý déšť. V součtu může spadnout až 60 mm vody, to stačí na menší rozvodnění malých toků. Je vydána výstraha s nízkým stupněm nebezpečí.  

Hlavní srážky dorazí v úterý odpoledne, večer a v noci na středu. Ve středu budou doznívat. V souvislosti se srážkami se citelně ochladí. V dalších dnech potom bude jen 18 až 22 °C. Ideální počasí pro krajinu, na mnoha místech snad i s vytouženou vláhou. 

Počasí 24.5.2022

Ivo Svoboda

Vystudoval fyzickou geografii na Masarykově univerzitě se zaměřením na hydrologii a meteorologii. Počasí bylo jeho koníčkem už od dětství. Daří se mu skloubit odborné znalosti s publikační praxí (počasí, sportovní zpravodajství, životní prostředí, cestovní ruch).

Svůj profesní život Ivo Svoboda věnuje online marketingu (vedoucí projektů, SEO, content apod.), takže do článků vkládá i další přidanou hodnotu v podobě klíčových slov, logické struktury a bezchybné češtiny. Miluje přírodu, turistiku, zvířata a přirozenou dávku inteligence.

A rád sleduje v terénu extrémní projevy počasí, před kterými by drtivá většina z nás radši utekla.


Počasí hledání předpověď počasí pro všechna města světa.
Druhou možností je hledání přes seznam kontinentů a států.

Zdroj dat o počasí

Předpověď počasí pro dodává MET Norway norský meteorologický ústav a NRK.
Radar     Sdílet
logo

Copyright © 2000 - 2022 AliaWeb, spol. s r.o.

Zdroj dat MET Norway    © Vlajky
Napište nám

Používání souborů cookie     Reklama na serveru

Ochrana údajů    Kontakty