Ivo Svoboda
(Kurzy.cz)
08.05.2022 17:21:35

Ochutnávka letního počasí. V nížinách bude až 29 °C

 

V novém týdnu nás čeká citelné oteplení. Půjde o první vyloženě letní situaci. V nejnižších polohách bude ve středu až 28 °C, ve čtvrtek i o stupeň více. Není vyloučena první třicítka, naopak se na některé stanici i očekává. Tam by nastal první tropický den. Na většině území pod 500 m n. m. pak půjde o první letní dny, protože teplota se dotkne 25 °C a více. Na obloze ubude oblačnosti a převládne polojasno. Do Česka se po dlouhé době dostal vlhký vzduch a ten zde už zůstane. Kromě vysokých teplot tak bude pocitově i dusno.

pátek až sobotu utne první letošní horka studená fronta od západu. Vzhledem k vysokým teplotám před ní vzniknou první vyloženě silné bouřky tohoto roku s klasickými doprovodnými jevy jako krupobitími, nárazovým větrem a přívalovými srážkami. To je však ještě daleko a bude nutné polohu fronty a její projevy upřesnit. Do té doby přijde ochutnávka léta. Srážky posledních dní byly nerovnoměrné a nadále bylo několik míst, kde prakticky nepršelo. Po zeslabení sucha v těchto dnech tak sucho opět zesílí. Výpar z půdy bude vzhledem k vysokým teplotám a slunečnu výrazný.


Předpověď počasí na další dny

V pondělí bude skoro jasno až polojasno. Ráno ojediněle mlhy. Během dne až oblačno a ojediněle přeháňky, na jihu místy. Teploty 18 až 22 °C, severu až 24 °C.

V úterý bude skoro jasno až polojasno. Teploty 21 až 25 °C.

Ve středu bude skoro jasno až polojasno, během dne přechodně až oblačno. Teploty 24 až 28 °C.

Od čtvrtka bude zpočátku polojasno, kolem pátku však už od západu oblačno až skoro zataženo, na studené frontě místy přeháňky a bouřky, ojediněle silné. Za frontou se v dalších dnech začne vyjasňovat. Teploty 25 až 29 °C, za frontou 18 až 23 °C. Na východě vydrží vysoké teploty déle.

Počasí 12.5.2022

Ivo Svoboda

Vystudoval fyzickou geografii na Masarykově univerzitě se zaměřením na hydrologii a meteorologii. Počasí bylo jeho koníčkem už od dětství. Daří se mu skloubit odborné znalosti s publikační praxí (počasí, sportovní zpravodajství, životní prostředí, cestovní ruch).

Svůj profesní život Ivo Svoboda věnuje online marketingu (vedoucí projektů, SEO, content apod.), takže do článků vkládá i další přidanou hodnotu v podobě klíčových slov, logické struktury a bezchybné češtiny. Miluje přírodu, turistiku, zvířata a přirozenou dávku inteligence.

A rád sleduje v terénu extrémní projevy počasí, před kterými by drtivá většina z nás radši utekla.


Počasí hledání předpověď počasí pro všechna města světa.
Druhou možností je hledání přes seznam kontinentů a států.

Zdroj dat o počasí

Předpověď počasí pro dodává MET Norway norský meteorologický ústav a NRK.
Radar     Sdílet
logo

Copyright © 2000 - 2022 AliaWeb, spol. s r.o.

Zdroj dat MET Norway    © Vlajky
Napište nám

Používání souborů cookie     Reklama na serveru

Ochrana údajů    Kontakty