Ivo Svoboda
(Kurzy.cz)
25.01.2022 18:10:06

Varování u počasí. Blíží se série vichřic

 

Momentálně probíhá zimní sezóna vichřic od oceánu. Některé roky nejsou zimní vpády vzduchu od západu nějak nápadné, jiné ano. Letos zřejmě bude sezóna nadprůměrná. Blíží se další prudké vpády západního proudění. Před očekávanou sérií několika vichřic je vhodné varovat, protože vítr bude opravdu velký. Teploty vzduchu ve výšce nad zemí budou rychle kolísat, stejně tak i tlak vzduchu. Rozdíly v tlaku vzduchu vyrovnává jednoduchý činitel - vítr

První vichřice v pátek 

Podle modelů přijdou vichřice v pátek a neděli, a potom možná i v novém týdnu. Na horách a vrchovinách dosáhne vítr síly vichřice, na hřebenech hor výjimečně ještě silnější. Uvidí se, jak prudké vpády dorazí a jak silné se vyskytnou studené fronty při změnách proudění. Ve hře znovu budou zimní bouřky. V nárazech nelze vyloučit rychlost větru 100 km/h, v nížinách snad do 80 km/h.  

Počasí prozatím teplejší, plískanice 

A co počasí jako takové? Kromě silného vichru bude pokračovat nastolený trend. V nížinách odpoledne teploty bezpečně nad nulou a plískanice. Od středních či vyšších poloh zimní podmínky, později ale vlivem větru dost nehostinné. Mnoho předpovědí na internetu hlásá hodně sněhu na konci ledna. Pro hory tento fakt platí, nížiny ale nebudou na sníh připraveny teplotně. Až od nového týdne se čeká mírné ochlazení. Vývoj upřesníme.

Počasí 28.1.2022


Počasí hledání předpověď počasí pro všechna města světa.
Druhou možností je hledání přes seznam kontinentů a států.

Zdroj dat o počasí

Předpověď počasí pro dodává MET Norway norský meteorologický ústav a NRK.
Radar     Sdílet
logo

Copyright © 2000 - 2022 AliaWeb, spol. s r.o.

Zdroj dat MET Norway    © Vlajky
Napište nám

Používání souborů cookie     Reklama na serveru

Ochrana údajů    Kontakty