Ivo Svoboda
(Kurzy.cz)
18.01.2022 18:49:51

Zima přechodně vystrčí drápy. Studené počasí i sníh

 

Střední Evropu čeká výrazné ochlazení. Ve výšce nad zemí, kde se rodí zimní počasí, se ochladí rovnou o 14 °C. To je velký propad teplot a srážky začnou být ve všech polohách sněhové. Jak počasí nad Evropou výrazně kolísá, tak i tohle ochlazení nebude trvalé. Teploty se propadnou ze čtvrtka na pátek, ale už o víkendu bude cítit opětovné oteplení. Celkově se nadále čeká střídání studeného počasí a teplejšího od oceánu. Jelikož se blíží vrchol zimy, studená varianta počasí bude mít přece jenom trochu navrch. 

Od středních poloh nyní převládne pravá zima. Bude větrno, objeví se četné sněhové přeháňky a teploty budou od 400 až 500 m n. m. záporné celý den. V nejnižších polohách se bude sněhová pokrývka tvořit jen krátkodobě. Sněhové přeháňky budou v kombinaci s větrem příčinou sněhových jazyků, na horách i závějí. Typický plošný region na problémy se sněhovými jazyky je Vysočina. Postupně budou docela mrazivá rána. Při vyjasnění a sněhové pokrývce mohou teploty klesnout až na -10 °C.   

V nejnižších polohách bude odpoledne přece jen slabě nad nulou. Srážky tam budou střídavě smíšené a střídavě sněhové. Čeká nás situace, kdy bude vlhkost postupovat rychle přes naše území od severozápadu až severu. V takové situaci vznikají přeháňky, které se drží hlavně hor a vrchovin. Tato situace je zrádná na dálnicích. Prudké sněhové přeháňky, zejména na Vysočině, mohou přinést krátkodobé výrazné snížení viditelnosti až na 50 m, se zvířeným sněhem ještě méně. Pozor na tyto situace, v přeháňce okamžitě zpomalte na minimální rychlost a buďte předvídaví. 

Počasí 20.1.2022


Počasí hledání předpověď počasí pro všechna města světa.
Druhou možností je hledání přes seznam kontinentů a států.

Zdroj dat o počasí

Předpověď počasí pro dodává yr.no norský meteorologický ústav a NRK.

Vaše oblíbená města

 
Mobilní verze stránky

Copyright © 2000 - 2022 AliaWeb, spol. s r.o.

Zdroj dat MET Norway    © Vlajky
Napište nám

Používání souborů cookie     Reklama na serveru

Ochrana údajů     Kontakty