Roman Havlíček (Meteobox)
30.11.2021 07:16:51

Počasí přinese vydatnější sněžení a silný vítr, pak se přechodně oteplí 

Mezi tlakovou níží nad severovýchodní Evropou a tlakovou výší nad Atlantikem k nám proudí chladnější vzduch od severozápadu. V úterý bude počasí u nás postupně ovlivňovat okludující frontální systém, za ním pak v noci na středu teplá fronta. Za ní k nám bude proudit teplejší vzduch od západu, ten pak ukončí studená fronta, za kterou k nám pronikne chladný vzduch od severozápadu a postupně se k nám bude od jihozápadu rozšiřovat výběžek vyššího tlaku vzduchu. Ten pak vystřídá v sobotu další tlaková níže postupující nad střední Evropu a s ní spojený frontální systém.

 

Dnes bude postupně zataženo se sněžením, místy i vydatnějším, později bude v nižších polohách přecházet v déšť se sněhem a déšť, v západní polovině Čech až pod 600 m n.m. a později se může oblačnost částečně protrhávat. Upozornění na výstrahu vydanou ČHMÚ na vydatnější sněžení, novou sněhovou pokrývku a silný vítr, které mohou působit komplikace především v dopravě a energetice, od vyšších poloh se očekává tvorba sněhových jazyků na horách i závějí.

Nejvyšší denní teploty 0 až 4°C.

V 1000 m n.m. na horách kolem -2°C.

Vítr slabý až mírný západní nebo jihozápadní 2-6 m/s, během dne bude na většině území zesilovat na čerstvý 6-11 m/s, místy s nárazy 15-20 m/s, na horách až 30 m/s.

 

V noci bude zataženo až oblačno, s občasným deštěm, na východě zpočátku i v nížinách srážky smíšené nebo sněhové, postupně až od 600 m n.m., na západě později jen na horách. Na severovýchodě při zeslabení větru ojediněle tvorba náledí.

Nejnižší noční teploty 4 až 0°C, postupně slabé oteplování.

Vítr převážně mírný až čerstvý západní nebo jihozápadní 4-9 m/s, zpočátku i silnější místy s nárazy 15-20 m/s, na horách zpočátku ještě místy s nárazy kolem 25 m/s.

 

Ve středu bude oblačno až zataženo, zpočátku občas déšť nebo přeháňky, od cca 600 m n.m. i srážky smíšené nebo sněhové, na východě zpočátku i níže, postupně až od 900 m n.m. výše. Během dne ubývání srážek.

Nejvyšší denní teploty 3 až 7°C.

V 1000 m n.m. na horách kolem 1°C.

Vítr převážně mírný až čerstvý západní nebo jihozápadní 4-9 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s, na horách 20-25 m/s.

 

Ve čtvrtek bude převážně zataženo až oblačno, jen přechodně i polojasno. Místy déšť nebo přeháňky, zpočátku až od 900 m n.m., postupně již od 300 m n.m. srážky sněhové. Při nočním vyjasnění se ojediněle může tvořit náledí.

Nejnižší noční teploty 5 až 1°C, při zmenšené oblačnosti a utišení větru až -1°C.

Nejvyšší denní teploty 2 až 7°C.

Vítr slabý až mírný převážně západní nebo jihozápadní 2-6 m/s.


Počasí hledání předpověď počasí pro všechna města světa.
Druhou možností je hledání přes seznam kontinentů a států.

Zdroj dat o počasí

Předpověď počasí pro dodává yr.no norský meteorologický ústav a NRK.

Vaše oblíbená města

 
Mobilní verze stránky

Copyright © 2000 - 2022 AliaWeb, spol. s r.o.

Zdroj dat yr.no    © Vlajky
Napište nám

Používání souborů cookie     Reklama na serveru

Ochrana údajů     Kontakty