chmi.cz (ČHMÚ)
25.07.2021 20:26:00

Počasí, upozornění na výskyt jevu: 🌩 Velmi silné bouřky s přívalovými srážkami (upozornění ČHMÚ z 25. 7. 20:17)

V jižních Čechách a západní části Vysočiny se vyskytují velmi silné bouřky jen zvolna postupující. Doprovázené jsou přívalovými srážkami s úhrny kolem 40 mm za 30 min, v delším časovém období kolem 60 až 80 mm. 📌 Vzhledem k vysokému nasycení půdy je zde riziko lokálního zatopení. Také se může vyskytnout nárazový vítr a kroupy.

Podívejte se také: Od nedělního večera silné bouřky. a Aktualizace - velmi silné bouřky, povodňová bdělost 

Platnost pro kraje: Středočeský kraj (Sedlčany, Vlašim, Votice), Jihočeský kraj (Dačice, Jindřichův Hradec, Milevsko, Soběslav, Tábor, Týn nad Vltavou), Kraj Vysočina (Havlíčkův Brod, Humpolec, Jihlava, Pacov, Pelhřimov, Světlá nad Sázavou, Telč)

Doporučení ke zmírnění následků jevu: Lokálně se očekává přívalový déšť s možným intenzivním odtokem vody ze svahů, rychlým rozvodněním malých toků a suchých koryt, zatopení podchodů, podjezdů, sklepů, podemletí komunikací nebo jejich zanesení unášeným materiálem apod. Nárazy větru mohou lámat větve, vyvracet stromy. Nebezpečí představují také kroupy a blesky. Lze očekávat škody na majetku, výpadky v energetice, problémy v dopravě apod. Je třeba dbát na bezpečnost zejména s ohledem na nebezpečí zásahu bleskem a úrazu padajícími a poletujícími předměty, případně i kroupami. Nutno zabezpečit okna, dveře, skleníky, volně položené předměty apod. Nevstupovat a nevjíždět do proudící vody a zatopených míst. Při řízení vozidla v bouřce snížit rychlost jízdy a jet velmi opatrně. 

 
Počasí hledání předpověď počasí pro všechna města světa.
Druhou možností je hledání přes seznam kontinentů a států.

Zdroj dat o počasí

Předpověď počasí pro dodává yr.no norský meteorologický ústav a NRK.

Vaše oblíbená města

 
Mobilní verze stránky

Copyright © 2000 - 2021 AliaWeb, spol. s r.o.

Zdroj dat yr.no    © Vlajky
Napište nám

Používání souborů cookie     Reklama na serveru

Ochrana údajů     Kontakty