Ivo Svoboda (Kurzy.cz)
25.07.2021 08:44:20

Varování: Od nedělního večera silné bouřky

 

Přichází další období bouřek. Budou chodit prakticky každý den zejména večer a v noci na den následující. Jejich pohyb bude od jihu až jihozápadu směrem na sever až severovýchod. Budou se tvořit shluky bouřek, možná i silnější bow echa nebo derecha. Nebezpečné supercely prozatím nejsou očekávány. Tvořit se budou hlavně v Bavorsku. Za Šumavou pro ně nebudou tak dobré podmínky.


Které nebezpečné jevy přijdou? 

V Česku budou dominovat nebezpečné jevy jako silný nárazovitý vítr, menší krupobití a zřejmě také přívalové srážky. Na některých místech se v dalších dnech mohou bouřky objevit opakovaně. Srážkový úhrn by tak rychle narostl i přes 50 mm. Dojde k vzestupům hladin řek. Nejvíce nasycené půdy jsou kolem Šumavy, v západních Čechách, severních Čechách a kolem Jeseníků. Zejména tam je třeba dávat pozor v případě bouřkové činnosti. 


Pozor v jižních Čechách u hranic 

Určitě se najdou místa, kde se bouřky neobjeví vůbec, mělo by jich být ale málo. Typicky nejméně bouřek zasáhne jižní Moravu. Bohužel, pokud se letos objevila zásadní výjimka, byla tragická. Podle experimentální předpovědi bouřek ESTOFEX se jižní Čechy u hranic s Německem a Rakouskem v neděli večer ocitnou ve třetím nejvyšším stupni výstrahy.  


Přibližně do čtvrtka vysoké úhrny 

Modely nevylučují, že by někde v oblasti Vysočiny a okolních krajů mohlo do čtvrtka spadnout opravdu hodně desítek milimetrů vody. Situaci budeme sledovat.


Počasí hledání předpověď počasí pro všechna města světa.
Druhou možností je hledání přes seznam kontinentů a států.

Zdroj dat o počasí

Předpověď počasí pro dodává yr.no norský meteorologický ústav a NRK.

Vaše oblíbená města

 
Mobilní verze stránky

Copyright © 2000 - 2021 AliaWeb, spol. s r.o.

Zdroj dat yr.no    © Vlajky
Napište nám

Používání souborů cookie     Reklama na serveru

Ochrana údajů     Kontakty