Jiří Zendulka (Kurzy.cz)
20.07.2021 14:50:56

Sledujte živě – nejbohatší člověk planety Jeff Bezos míří na pokraj vesmíru

Devět dní po úspěšné misi Virgin Galactic, kdy se na pokraj vesmíru podíval mj. miliardář a majitel dané firmy Richard Branson (více zde), jej hodlá následovat Jeff Bezos. Zakladatele společnosti Amazon bude v konkurenční raketě New Shepard doprovázet kromě jeho bratra Marka, také Oliver Daemen a Wally Funková. Zatímco posledně jmenovaná bude v 82 letech vůbec historicky nejstarší astronautkou, Oliver Daemen v 18 letech naopak vůbec nejmladším.

 

Oliver Daemen však neměl být prvním platícím výletníkem, když „sedadlo“ získal dosud neznámý zájemce v červnové v aukci. Z téměř 7 600 zájemců ze 159 zemí nakonec nabídl nejvíce – 28 milionů dolarů. V přepočtu tedy zhruba 600 milionů korun. Vzhledem k termínové kolizi se nakonec hodlá do vesmíru podívat při dalším startu.

Start znovupoužitelné automatizované rakety New Shepard společnosti Blue Origin patřící Jeffu Bezosovi je indikativně plánován na 15 hod. našeho času a celou událost včetně příprav lze sledovat níže.

 

Připomenout lze, že Jeff Bezos do své vesmírné společnosti Blue Origin investoval nemalé prostředky. Testovací aktivity začali již v roce 2006, první úspěšný let se uskutečnil vlastně až v roce 2015. Na jaře 2017 pak Jeff Bezos uvedl, že do urychlení vývoje kosmického turismu hodlá každoročně investovat miliardu dolarů. V návaznosti i na toto oznámení pak výraznějším tempem začal prodávat akcie Amazon.Počasí hledání předpověď počasí pro všechna města světa.
Druhou možností je hledání přes seznam kontinentů a států.

Zdroj dat o počasí

Předpověď počasí pro dodává yr.no norský meteorologický ústav a NRK.

Vaše oblíbená města

 
Mobilní verze stránky

Copyright © 2000 - 2021 AliaWeb, spol. s r.o.

Zdroj dat yr.no    © Vlajky
Napište nám

Používání souborů cookie     Reklama na serveru

Ochrana údajů     Kontakty