Ivo Svoboda (Kurzy.cz)
15.05.2021 19:26:07

Předpověď počasí: Teploty kolem 16 °C a četné přeháňky

 

Do střední Evropy bude v dalším období pronikat chladnější západní proudění. Teploty budou přibližně 3 °C pod dlouhodobým průměrem. Odpolední maxima budou nejčastěji kolem 16 °C, nejnižší polohy se dočkají až 18 °C. Sice žádné velké teplo, pro krajinu však vhodné jarní počasí, které navíc doplní i četné přeháňky. Vzduch bude svěží oceánský. Česko zasáhla v uplynulých dnech výrazná frontální vlna. Napršelo až kolem 50 mm. Samozřejmě ne všude. Severovýchod zasáhly dokonce mírné bleskové povodně.

Pokud se taková velká srážková událost odehraje před létem, obvykle bývá vlhčí i další období. Souvisí to i s pranostikou Medardova kápě čtyřicet dní kape. Není sice ještě začátek června, situace je to ale podobná. Vzduch bude nad střední Evropou po frontální vlně vlhčí a budou se tvořit další přeháňky nebo slabší frontální vlny, jak bude chladnější vzduch postupovat od oceánu. Pro krajinu to znamená dostatek srážek. Rok 2020 byl celkově vlhký. Od začátku letošního roku je sice sucho, srážková vlna z posledních dní však může předznamenat změnu na další vlhčí a chladnější léto. Uvidíme.

Předpověď počasí na neděli

V neděli bude zpočátku polojasno až oblačno, postupně oblačno převládne a místy přeháňky. Ojediněle i slabé bouřky. V noci na neděli jsou ještě očekávány i noční srážky. Teploty 14 až 18 °C.

Předpověď počasí na nový týden

V pondělí bude polojasno až oblačno, během dne oblačno převládne, na většině území přeháňky, ojediněle i slabé bouřky. Teploty 14 až 18 °C.

V úterý bude oblačno až skoro zataženo, na většině území přeháňky, ojediněle i slabé bouřky. Teploty 14 až 18 °C.

Ve středu bude polojasno až oblačno, během dne oblačno převládne, na většině území přeháňky, ojediněle i slabé bouřky. Teploty 14 až 18 °C.

Ve čtvrtek i další dny bude oblačno, na většině území přeháňky, ojediněle i slabé bouřky. Teploty 14 až 18 °C.


Počasí hledání předpověď počasí pro všechna města světa.
Druhou možností je hledání přes seznam kontinentů a států.

Zdroj dat o počasí

Předpověď počasí pro dodává yr.no norský meteorologický ústav a NRK.

Vaše oblíbená města

 
Mobilní verze stránky

Copyright © 2000 - 2021 AliaWeb, spol. s r.o.

Zdroj dat yr.no    © Vlajky
Napište nám

Používání souborů cookie     Reklama na serveru

Ochrana údajů     Kontakty