Ceskatelevize.cz (ČT)
13.05.2021 13:34:00

Celkem 15 výjezdů mají na kontě hasiči v Olomouckém kraji v souvislosti s vydatnými dešti a bouřkami, které zasáhly kraj ve středečních podvečerních a večerních hodinách.

Celkem 15 výjezdů mají na kontě hasiči v Olomouckém kraji v souvislosti s vydatnými dešti a bouřkami, které zasáhly kraj ve středečních podvečerních a večerních hodinách. Nejčastěji zasahovali na severu kraje na Šumpersku a Jesenicku, řekla dnes jejich mluvčí Lucie Balážová. Odstraňovali především nánosy bahna, ale i popadané stromy, v jednom případě i z železniční tratě.
"Byli jsme například v Bludově, Rapotíně, v Loučné nad Desnou, v Jesenicku a v Bukovicích. Šlo především o čištění komunikací od naplaveného bláta, čištění propustků, odstraňování stromů z komunikací a železniční tratě a v jednom případě jsme také čerpali vodu ze sklepa," řekla mluvčí hasičů.
Před silnými bouřkami s vydatným deštěm varovali meteorologové, kraj zasáhly v podvečerních hodinách, v noci již bouřky slábly. Dnes během dne se ale podle meteorologů na severu a severovýchodě území mohou silné bouřky lokálně znovu objevit.

Celkem 15 výjezdů mají na kontě hasiči v Olomouckém kraji v souvislosti s vydatnými dešti a bouřkami, které zasáhly kraj...

Posted by Události Olomouckého kraje on Thursday, May 13, 2021

Voda zaplavila obce na Opavsku

Tuny bahna na silnicích, v zahradách a ve spodních patrech desítek rodinných domů. Bouřka doprovázená ve středu večer i přívalovým deštěm napáchala takové škody v Šilheřovicích na Opavsku. Hasiči museli dokonce před bahnitou vodou do bezpečí evakuovat seniorku a malého chlapce.Počasí hledání předpověď počasí pro všechna města světa.
Druhou možností je hledání přes seznam kontinentů a států.

Zdroj dat o počasí

Předpověď počasí pro dodává yr.no norský meteorologický ústav a NRK.

Vaše oblíbená města

 
Mobilní verze stránky

Copyright © 2000 - 2021 AliaWeb, spol. s r.o.

Zdroj dat yr.no    © Vlajky
Napište nám

Používání souborů cookie     Reklama na serveru

Ochrana údajů     Kontakty