Ivo Svoboda (Kurzy.cz)
21.02.2021 17:53:15

Rekordně teplý konec února. Předpověď počasí

 

Čeká nás mimořádně teplé období, které bude zřejmě lámat teplotní rekordy. Nad střední Evropou bude oblast vysokého tlaku vzduchu a navíc sem bude proudit velmi teplý jižní vzduch. V některých regionech Česka si asi říkáte, co je to za divnou předpověď, když máte za okny mlhavo, zataženo a velmi chladno. Ano, prozatím se nad částí republiky drží studená poklička – inverze. Je to klasika hlavně na Vysočině a také celkově ve východní polovině země. Na západě naopak svítilo slunce a bylo velmi hezky už od soboty.

Zemský povrch je po mrazech studený a slunce ještě nemá dostatečnou sílu nízkou oblačnost a mlhy rozpustit. Podle předpovědí se to ale v úterý, středu a čtvrtek podaří na většině území. Inverze způsobuje, že je někde mlhavo a 3 °C, zatímco jinde při slunečnu bude až 17 °C. Proto pozor na tento klasický jev v zimním půlroce. Srážky se v dalších dnech neobjeví. Jen v místech se silnou inverzí bude mrholit, mrholení může být i mrznoucí. Ochlazení by mělo dorazit kolem 27. února. Nebezpečný je také fakt, že nížiny začnou kvést, přitom pak mohou znovu udeřit zima a mrazy.

Předpověď počasí na nový týden

V pondělí bude zataženo nízkou oblačností, mlhavo. Ojediněle mrholení, hlavně na Vysočině. Hlavně na horách a tentokrát výjimečně i na východě skoro jasno. Teploty 3 až 7 °C při inverzi, při projasnění až 13 °C.

V úterý bude hlavně ráno a dopoledne ještě zataženo nízkou oblačností, mlhavo. Během dne by se už častěji mělo projasňovat. Teploty 13 až 17 °C, na  severovýchodě Čech 11 °C.

Ve středu bude jasno až skoro jasno. Zase trochu přibude mlh a nízké oblačnosti. Teploty 12 až 17 °C. Při mlhavu kolem 6 °C.

Ve čtvrtek bude jasno až skoro jasno. Místy ale mlhy nebo nízká oblačnost. Teploty 12 až 17 °C. Při mlhavu kolem 6 °C.

V dalších dnech budou ještě zpočátku mlhy a nízká oblačnost, od západu postupně přijdou frontální systémy se srážkami. Jen na horách sněhovými. Teploty 11 až 15 °C, při mlze 5 °C. Postupně ochlazování.

Počasí 24.2.2021


Počasí hledání předpověď počasí pro všechna města světa.
Druhou možností je hledání přes seznam kontinentů a států.

Zdroj dat o počasí

Předpověď počasí pro dodává yr.no norský meteorologický ústav a NRK.

Vaše oblíbená města

 
Mobilní verze stránky

Copyright © 2000 - 2021 AliaWeb, spol. s r.o.

Zdroj dat yr.no    © Vlajky
Napište nám

Používání souborů cookie     Reklama na serveru

Ochrana údajů     Kontakty