Ivo Svoboda (Kurzy.cz)
20.02.2021 15:01:44

Počasí: Totální jaro. Bude až 17 °C. Pozor ale na inverzi

 

Střední Evropu čekají teploty, ze kterých jde až strach. Samozřejmě kdo se těší na jaro, ten bude jásat. Nicméně zemědělci a pěstitelé určitě nadšení nebudou. Nížiny střední Evropy začnou kvést, přitom až do začátku května mohou hrozit vpády ranních mrazíků. Kombinace, která v posledních letech zlobí a letos může zazlobit ještě víc. Před koncem února bude v Česku rekordní teplo. Až 17 °C v nejnižších polohách. Pocitově to bude nepřirozené počasí. Ochlazení je předběžně na modelech avizováno až kolem 27. února. Až do konce března přitom může přijít klasický návrat zimy ve všech polohách. 

Inverze však může teploty srazit

Pozor ovšem na fakt, že se na části území republiky vytvoří mlhy a nízká oblačnost. Potom budou teploty výrazně nižší, sotva několik stupňů nad nulou. Tradiční bašta mlh a nízké oblačnosti je Vysočina i další vrchoviny v zemi. Při slunečnu bude teplé jarní počasí, při mlhavu a zataženu naopak chladné šedivé počasí. Celá tato situace vznikne díky vysokému tlaku vzduchu a jihozápadnímu, jižnímu nebo jihovýchodnímu proudění. Ranní teploty však často budou kolem nuly, tak opatrně za volantem. 

Předpověď počasí na neděli

V neděli bude nízká oblačnost ještě docela častá. Většinou bude zataženo nízkou oblačností, mlhavo. Jen místy protrhání oblačnosti na skoro jasno. Často na horách. Teploty 3 až 7 °C. Na severovýchodě až 10 °C. 

Předpověď počasí na nový týden

V pondělí bude nízká oblačnost ještě docela častá. Většinou bude zataženo nízkou oblačností, mlhavo. Jen místy protrhání oblačnosti na skoro jasno. Často na horách. Teploty 5 až 9 °C. Při vyjasnění až 12 °C.  

V úterý nízké oblačnosti ubude. Bude jasno až skoro jasno. Hlavně ráno ještě místy zataženo nízkou oblačností nebo mlhavo. Teploty 13 až 17 °C, při mlhavu 9 °C.

Ve středu bude jasno až skoro jasno. Hlavně ráno ještě místy zataženo nízkou oblačností nebo mlhavo. Teploty 13 až 17 °C. 

V dalších dnech se bude jen slabě ochlazovat. První srážky dorazí až o víkendu. 

Počasí 24.2.2021


Počasí hledání předpověď počasí pro všechna města světa.
Druhou možností je hledání přes seznam kontinentů a států.

Zdroj dat o počasí

Předpověď počasí pro dodává yr.no norský meteorologický ústav a NRK.

Vaše oblíbená města

 
Mobilní verze stránky

Copyright © 2000 - 2021 AliaWeb, spol. s r.o.

Zdroj dat yr.no    © Vlajky
Napište nám

Používání souborů cookie     Reklama na serveru

Ochrana údajů     Kontakty