Export (export.cz)
25.01.2021 08:50:01

Ekologický program EU v Kanadě je šancí i pro české firmy

Ekologický program EU v Kanadě je šancí i pro české firmy

Low Carbon Business Action je projekt, který v Kanadě zahájila Evropská komise ve spolupráci s tamní Delegací EU. Podporuje vstup environmentálních technologií malých a středních evropských firem na kanadský trh. Tříletý program mohou využít i české společnosti vyrábějící technologie, které se chovají šetrně k přírodním zdrojům, snaží se o jejich zachování a zamezují negativním dopadům na životní prostředí.

Ilustrační foto Shutterstock

Program, který podporuje naplňování Pařížské dohody o změně klimatu, pomůže evropským firmám vstoupit na kanadský trh, najít potenciální partnery a podpořit komercializaci jejich produktů nebo služeb. Technická pomoc v oblasti regulatorních, právních či obchodních překážek bude k dispozici pro ty nejslibnější obchodní koncepty.

V Kanadě bude proces propojování kanadských nákupčích s evropskými dodavateli včetně finálního výběru vhodných projektů probíhat ve třech vlnách, a to podle tamní poptávky. Celkově má nýt podpořeno na 300 projektů.

České firmy, které splňují základní podmínky účasti a mají o zařazení do tohoto programu zájem, se mohou registrovat na webu a být tak informovány o dalším průběhu této velmi perspektivní akce, včetně vyhlašování jednotlivých výzev.

Kanada je domovem mnoha inovativních firem, přesto zde existuje nenasycená poptávka po čistých technologiích. Zmíněný program se zaměřuje na odvětví s velkou uhlíkovou stopou, v rámci nichž by se právě české čisté technologie či řešení oběhového hospodářství mohly uplatnit. Mezi hlavní cílové oblasti patří dopravní infrastruktura a elektrifikace vozidel, stavebnictví a energetická úspornost budov, automatizace provozu spojená s detekcí úniku vody či plynů, skladování energie, recyklace na konci životnosti, digitální senzorické systémy či monitoring přítomnosti mikroplastů. 

Jan Kubačka, ekonomický diplomat, Velvyslanectví ČR v Ottawě


Moderní ekonomická diplomacieModerní ekonomická diplomacie je časopis, který vydává Ministerstvo zahraničních věcí ČR a který je určen především pro české exportéry. Jedná se o dvouměsíčník, ve kterém vývozní firmy najdou praktické informace o exportních trzích, o službách které jim nabízí Ministerstvo zahraničních věcí a síť ambasád spolu se zahraničními kancelářemi českých státních agentur a institucí. Čtenářům přináší také informace o našich seminářích a podnikatelských misích, o možnosti zapojení se do B2B aktivit České rozvojové agentury a financování exportu. Obsahuje také články, komentáře, analýzy a rozhovory o trendech v oblasti světové ekonomiky, perspektivních exportních oborech a úspěšných českých exportérech.Počasí hledání předpověď počasí pro všechna města světa.
Druhou možností je hledání přes seznam kontinentů a států.

Zdroj dat o počasí

Předpověď počasí pro dodává yr.no norský meteorologický ústav a NRK.

Vaše oblíbená města

 
Mobilní verze stránky

Copyright © 2000 - 2021 AliaWeb, spol. s r.o.

Zdroj dat yr.no    © Vlajky
Napište nám

Používání souborů cookie     Reklama na serveru

Ochrana údajů     Kontakty