Ivo Svoboda (Kurzy.cz)
20.01.2021 18:34:59

Počasí: Obleva ještě krátce zesílí. Bude až 10 °C. Předpověď počasí na víkend

 

Do střední Evropy se dostal od oceánu teplý vzduch. V nížinách rychle stoupají teploty. Od středních poloh je vzestup teplot opatrnější, protože tam má na počasí vliv sněhová pokrývka. Vypadá to, že v dalších dnech bude ještě tepleji. Na jižní Moravě se může objevit na leden velké teplo, bude tam podle modelů až 11 °C v nejnižších polohách u hranicRakouskem. Naopak na vrchovinách bude sem tam blokovat oteplení mlha nad sněhovou pokrývkou a bude kolem 2 °C nad nulou. Po oblevě dojde o víkendu na ochlazení, které vrátí zimu od středních poloh.

Na síle současné oblevy od oceánu je vidět, že teploty rok za rokem neustále stoupají. Sice jsme měli to štěstí a zažili teď po letech krátký náznak pravé zimy, jinak jsou ale teploty nonstop nad historickým průměrem. V zimě je pro počasí určující teplota ve výšce nad zemí (asi na hladině 1 500 m n. m.). Pokud je tam teplota záporná, sněží, pokud kladná, prší. Tato teplota bude v dalších dnech nad nulou. Dřív to byla během zim ojedinělá záležitost, teď je to častý zimní jev. V sobotu potom paradoxně znovu udeří zima a sněžení hlavně do Čech od 400 m n. m.

Předpověď počasí na čtvrtek a pátek

Ve čtvrtek bude nejčastěji oblačno. Zejména na východě a vrchovinách místy mlhy, ráno mrznoucí. Večer na západě ojediněle déšť. Teploty 0 až 5 °C, v nížinách až 10 °C.

pátek bude nejčastěji oblačno. Místy slabý déšť, na horách i sněžení. Teploty 2 až 6 °C, v nížinách až 10 °C.

Předpověď počasí na víkend

V sobotu bude zataženo až oblačno, déšť, déšť se sněhem, sněžení. Na západě sněžení od 400 m n. m., na východě od 800 m n. m. Teploty 1 až 5 °C, na východě až 7 °C.

V neděli bude zataženo až oblačno, občasné sněžení nebo déšť nebo déšť se sněhem. Sněžení od 400 m n. m. Teploty -1 až 4 °C.

Počasí 22.1.2021


Počasí hledání předpověď počasí pro všechna města světa.
Druhou možností je hledání přes seznam kontinentů a států.

Zdroj dat o počasí

Předpověď počasí pro dodává yr.no norský meteorologický ústav a NRK.

Vaše oblíbená města

 
Mobilní verze stránky

Copyright © 2000 - 2021 AliaWeb, spol. s r.o.

Zdroj dat yr.no    © Vlajky
Napište nám

Používání souborů cookie     Reklama na serveru

Ochrana údajů     Kontakty