plzen.eu (Plzeň)
18.01.2021 19:19:18

V úterý 19. ledna otevřou papírnictví, obchody s dětským oblečením a obuví

V úterý 19. ledna otevřou papírnictví, obchody s dětským oblečením a obuví

Vláda České republiky schválila od úterý 19. ledna otevření papírnictví a obchodů s dětským oblečením a obuví. Zároveň schválila žádost o prodloužení nouzového stavu o dalších 30 dnů, tedy do 21. února. Školy budou i v týdnu od 25. ledna pokračovat v nynějším režimu výuky, otevřené jsou mateřské, speciální školy a první a druhé ročníky základních škol. Vláda dále rozhodla o vybudování velkokapacitního očkovacího centra v O2 universum v Praze. Podnikatelům v úpadku byl schválen kompenzační bonus 500 korun denně, čerpat jej budou moci i zpětně.

Více: Krizové opatření o zákazu maloobchodního prodeje a služeb ze dne 18. ledna 2021 č. 53 

 

Večerní #ČT24, pondělí 18. 1. 2021

Vybudování očkovacího centra v pražském O2 universum se stane realitou – schválila to vláda. Stejně tak i to, že se už zítra znovuotevřou papírnictví nebo prodejny dětského oblečení a obuvi. Více v přehledu #ČT24.

Posted by ČT24 on Monday, January 18, 2021

„Vláda rozhodla, že od zítřka, 19. ledna, umožní v rámci maloobchodního prodeje další výjimku, rozšiřujeme možnost prodeje o sortiment papírnictví, dětské oblečení a obuvi. Důvod je zřejmý, od 27. prosince, kdy se obchody uzavřely, se množí požadavky na nákup oblečení a obuvi, vzhledem i k sezónnosti, jsme se proto rozhodli tyto obchody otevřít. Zároveň žáci a studenti potřebují ke své výuce papírenské zboží,“ řekl na tiskové konferenci po jednání vlády ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček.

Vláda souhlasila se žádostí Poslanecké sněmovně o prodloužení nouzového stavu o dalších 30 dnů, tedy do 21. února. „I přes to, že se situace zlepšuje, tak rozhodně není čas k oslavám. Stále máme přes 6000 hospitalizovaných, denně nárůst nemocných ve vyšších tisících,“ uvedl ministr vnitra Jan Hamáček. Nouzový stav zatím v Česku kvůli epidemii covidu-19 platí od 5. října 2020 do 22. ledna 2021.

Další užitečné informace najdete na:
https://koronavirus.plzen.eu

Text: Adriana Jarošová


Zveřejněno: 18. 1. 2021, Martin Pecuch


 


Počasí hledání předpověď počasí pro všechna města světa.
Druhou možností je hledání přes seznam kontinentů a států.

Zdroj dat o počasí

Předpověď počasí pro dodává yr.no norský meteorologický ústav a NRK.

Vaše oblíbená města

 
Mobilní verze stránky

Copyright © 2000 - 2021 AliaWeb, spol. s r.o.

Zdroj dat yr.no    © Vlajky
Napište nám

Používání souborů cookie     Reklama na serveru

Ochrana údajů     Kontakty