Radek Stolář (Kurzy.cz)
21.10.2020 13:38:52

Domácí meteorologická stanice EMOS vám ukáže předpověď, jaký bude Váš den

Podzim už udeřil ve vší síle, prší až povodně ohrožují část republiky, ochladilo se, listí je už silně probarvené a chystáme se na další ochlazení. Nejen právě probíhající podzim je čas nestabilního počasí, kdy rozhodně nestačí se podívat z okna, abychom věděli, jak je právě venku a hlavně, jak bude v řádu nejbližších hodin. Ne vždy máme náladu, příležitost nebo čas dívat se na televizní předpověď počasí a sledovat predikce v celé jejich šíři… a ty se ještě někdy nesplní, protože předpovědní modely mají jen určitou pravděpodobnost.

Většina z nás preferuje kombinaci předpovědi počasí s kontrolním pohledem z okna. Ale nejlepší je podívat se nejen z okna, jaká je realita, ale taky na meteostanici, která nám přesně řekne, kolik je teď venku stupňů a co můžeme na nebi čekat v následujících hodinách. Dozvíme se nejen teplotu vnitřní, ale i venkovní, včetně vlhkosti – to je velmi důležitý údaj, kteří mnozí nedoceňujeme. Protože vlhkost spolu s teplotou výrazně ovlivňuje pocit tepla či chladu a je proto důležitý pro náš komfort.

Domácí meteorologické stanice informují o počasí současném i o tom, jak bude, ideálně na následujících 12 hodin. Mohou ukazovat trend vývoje teploty i tlaku pro následující období, samozřejmě vnitřní i venkovní teplotu a vlhkost. Některé meteostanice nabízejí údaje o minimální a maximální teplotě. Kromě většinou dokážou sloužit i jako hodiny s budíkem (dokonce i se dvěma budíky), barometr nebo srážkoměr, kalendář, i ukazovat fáze měsíce. Všechny tyto informace máte k dispozici doma, ve vyhřáté místnosti, protože snímání venkovních teplot a dalších údajů zajišťuje jedno či více venkovních čidel, které je potom po drátě nebo bezdrátově přenášejí do samotné meteostanice instalované v interiéru.

Někomu vyhovuje, pokud si zobrazené údaje meteostanice promítá na zeď, případně pokud je display podsvětlený – tak jsou informace dostupné i ve tmě nebo šeru. Domácí meteorologická stanice může stát na nábytku, ale je možné ji třeba také pověsit kamkoli na zeď, protože většina modelů je bezdrátových a vzdálenost čidla od meteostanice může být i 30 až 80 metrů. A vybírat je možné i mezi různými designy přístrojů, včetně barvy.

Bez ohledu na to, který konkrétní model si vyberete, je domácí meteostanice EMOS užitečný pomocník, který Vám nabídne na jednom displayi spoustu důležitých informací. Jedním pohledem tak uvidíte, jestli bude Váš den zalitý sluncem.Počasí hledání předpověď počasí pro všechna města světa.
Druhou možností je hledání přes seznam kontinentů a států.

Zdroj dat o počasí

Předpověď počasí pro dodává yr.no norský meteorologický ústav a NRK.

Vaše oblíbená města

 
Mobilní verze stránky

Copyright © 2000 - 2020 AliaWeb, spol. s r.o.

Zdroj dat yr.no    © Vlajky
Napište nám

Používání souborů cookie     Reklama na serveru

Ochrana údajů     Kontakty