Ivo Svoboda (Kurzy.cz)
11.10.2020 15:46:39

Výstraha: Přichází studené počasí s vydatnými srážkami. Předpověď počasí do víkendu

 

Přišlo chladno, které ve střední Evropě zůstane na delší dobu. Teploty se ustálí pod dlouhodobým průměrem. Odpoledne bude obvykle jen kolem 10 °C. Zároveň bude často pršet. Kde se objeví trvalý déšť, tam budou teploty ještě nižší. Sluníčka na obloze bude minimum. Ranní teploty budou velmi nízké. Pokud se přes noc přechodně vyjasní, objeví se i přízemní mrazíky. Do hor vtrhne zima. Sníh bude padat už od 900 m n. m., přechodně i níž. Chladný vzduch bude proudit ze Severního moře. Je navíc možné, že kolem soboty bude ještě chladnější.

Studený vzduch naráží jihovýchodně od Česka na stále ještě teplý a vlhký vzduch ze Středomoří. Vypadá to, že se vytvoří četné frontální vlny a celé tlakové níže, které se přetočí zejména přes východní polovinu republiky. Na Moravě a ve Slezsku tak hrozí vydatné deště s vzestupem hladin vodních toků. Poprvé začne vydatně pršet na východě republiky už v noci na pondělí. Další vydatné srážky přijdou v průběhu týdne. Vlhký rok pokračuje, což pomáhá krajině. Na Moravě a ve Slezsku ale nyní hrozí povodně. Vývoj budeme sledovat.

Předpověď počasí na nový týden

V pondělí bude oblačno až zataženo. Zejména na východě s deštěm. Od 900 m n. m. i sněžení. V Čechách srážky jen ojediněle a během dne i méně oblačnosti. Teploty 8 až 12 °C. Na východě vlivem srážek jen kolem 7 °C.

Počasí 12.10.2020

V úterý bude oblačno až zataženo, od východu další déšť, přechodně i vydatný. Od 600 m n. m. přechodně srážky smíšené a sněhové! Teploty 5 až 9 °C, v Čechách 11 °C.

Ve středu bude oblačno až zataženo. Zejména na východě další vydatný déšť. Od 1 000 m n. m. i sněžení. Na východě bude nutné sledovat hladiny vodních toků. Očekává se povodňová situace. Teploty 6 až 10 °C.

Ve čtvrtek bude oblačno až zataženo, občas déšť nebo přeháňky. Teploty 8 až 12 °C.

Výhled počasí na víkend 

I v dalších dnech bude velká oblačnost, občas srážky, na horách i sněhové. Teploty 6 až 12 °C. 

Počasí 13.10.2020


Počasí hledání předpověď počasí pro všechna města světa.
Druhou možností je hledání přes seznam kontinentů a států.

Zdroj dat o počasí

Předpověď počasí pro dodává yr.no norský meteorologický ústav a NRK.

Vaše oblíbená města

 
Mobilní verze stránky

Copyright © 2000 - 2020 AliaWeb, spol. s r.o.

Zdroj dat yr.no    © Vlajky
Napište nám

Používání souborů cookie     Reklama na serveru

Ochrana údajů     Kontakty