Ivo Svoboda (Kurzy.cz)
24.09.2020 16:53:16

Počasí: Propad teplot o 12 °C a vydatné srážky na víkend!

 

Drastické ochlazení se blíží. Zároveň i vydatné srážky. Od severozápadu postoupí do střední Evropy frontální systém, který přinese ochlazení až o 12 °C. Na hřebenech Krušných hor a Šumavy to vypadá i na první sněhové vločky. Vody spadne opravdu hodně. V Čechách nejsou vyloučeny srážkové úhrny za víkend 30 – 60 mm, na horách i víc. Situaci bude vhodné sledovat i z hlediska povodní. Modely brzy upřesní, kolik srážek kde spadne. V neděli se srážky přesunou na východ. Skok v počasí bude velkou zátěží pro lidský organismus. Připravte se na propad teplot.

Nejchladnější dny budou sobota, neděle a pondělí. Denní maxima se budou pohybovat kolem 10 °C. V novém týdnu se sice oteplí, ale víkendové ochlazení zasadí střední Evropě tvrdý podzimní úder. Teploty se nad 20 °C prozatím nepodívají. A až se po víkendu začne projasňovat obloha, ranní minima začnou klesat až na 2 °C. Přízemní mrazíky budou po víkendu běžné. Počkáme si ale na přesnější vývoj. Prozatím počítejte s deštivým a studeným víkendem. Případnou povodňovou situaci budeme sledovat. Český hydrometeorologický ústav vydá patřičná varování. Výhodou je, že nejvíce srážek spadne v Čechách, kde je slabé sucho.

Předpověď počasí na další dny

V pátek bude oblačno až zataženo, postupně na většině území s deštěm nebo přeháňkami. Na východě zpočátku polojasno. Během dne ojediněle vydatné srážky, častěji v Čechách. Teploty 13 až 20 °C (na východě zpočátku teplo).

Počasí 25.9.2020
 

Počasí o víkendu

V sobotu bude většinou zataženo, občasný nebo trvalý déšť. Ojediněle vydatný. Na Šumavě postupně srážky smíšené nebo sněhové. Teploty po propastném ochlazení 7 až 11 °C. Na východě až 14 °C.

V neděli bude zataženo až oblačno, místy déšť nebo přeháňky. Nad 1 100 m n. m. srážky sněhové. Teploty 8 až 12 °C.

 

Počasí v příštím týdnu 

Od pondělí začnou srážky pozvolna ustávat, obloha se začne vyjasňovat a teploty stoupnou. Z 10 až 15 °C postupně na 15 až 20 °C.

Počasí 26.9.2020


Počasí hledání předpověď počasí pro všechna města světa.
Druhou možností je hledání přes seznam kontinentů a států.

Zdroj dat o počasí

Předpověď počasí pro dodává yr.no norský meteorologický ústav a NRK.

Vaše oblíbená města

 
Mobilní verze stránky

Copyright © 2000 - 2020 AliaWeb, spol. s r.o.

Zdroj dat yr.no    © Vlajky
Napište nám

Používání souborů cookie     Reklama na serveru

Ochrana údajů     Kontakty