10.09.2020 09:06:31

Není Vám jasné, kde vlastně máte nosit roušky? Od čtvrtka 10. 9. 2020 uvnitř prakticky všude. Důchodci nad 60 dostanou respirátor a 5 roušek od vlády.

Čísla denně potvrzených pozitivně infikovaných koronavirem se stále drží na velmi vysoké úrovni. To ministerstvo zdravotnictví přimělo k rozhodnutí s téměř okamžitou platností, tedy od zítřka - od čtvrtka 10. 9. 2020 - vyžadovat nošení roušek prakticky ve všech vnitřních prostorách všech budov, v celé České republice.

Týká se to i prostor v práci, pokud není možné dodržet rozestupy dva metry mezi jednotlivými zaměstnanci, společných prostor ve školách (chodby, toalety, nikoli ve třídách), na hromadných akcích pořádaných v interiér, ale i ve společných prostorech bytových domů apod.

Vláda také rozhodla o distribuci ochranných prostředků pro seniory nad 60 let, dostanou poštou respirátor a 5 roušek. Napsal o tom na svém twitteru ministr vnitra Hamáček. 

Ve výjimkách zůstávají děti do dvou let, školky, umělci při produkci, moderátoři, hospitalizovaní pacienti a obyvatelé stacionářů, domovů pro seniory apod., jazykové školy ve výuce, osoby s poruchou intelektu, žáci a pedagogové škol zřízených podle § 16 školského zákona, řidiči veřejné dopravy, sportovci v tréninku nebo při závodu, snoubenci při obřadu, a hosté restaurací (a také cestující v dopravě) při konzumaci jídla a pití.

Shrňme si to - roušku byste si určitě měli nasadit vždy pod střechou: jakmile opouštíte dveře vlastního bytu či hotelového pokoje, na chodbách domu nebo ve výtahu, potom jakmile pojedete hromadnými dopravními prostředky nebo i taxíkem, v práci, úřadu, v lékárnách a zdravotnických zařízeních (a domovech pro seniory apod.) nebo ve společných prostorách školy. Také na hromadných akcích (koncerty, divadlo). 

 
Počasí hledání předpověď počasí pro všechna města světa.
Druhou možností je hledání přes seznam kontinentů a států.

Zdroj dat o počasí

Předpověď počasí pro dodává yr.no norský meteorologický ústav a NRK.

Vaše oblíbená města

 
Mobilní verze stránky

Copyright © 2000 - 2020 AliaWeb, spol. s r.o.

Zdroj dat yr.no    © Vlajky
Napište nám

Používání souborů cookie     Reklama na serveru

Ochrana údajů     Kontakty