Ivo Svoboda (Kurzy.cz)
09.08.2020 19:50:11

Nadále velmi horké počasí, častěji už s bouřkami

 

Také v dalších dnech bude velmi horko. Místo jasné oblohy se ale během dne bude tvořit mohutná kupovitá oblačnost a na některých místech se přidají bouřky. Nepůjde o frontu, ale bouřky z tepla (tzv. v místní vzduchové hmotě), které budou nasávat velkou vlhkost ve vzduchu. Lokálně se může jednat o nebezpečné bouřky s kroupami, nárazovitým větrem a přívalovými srážkami. Studená fronta přijde později v novém týdnu. Teploty by zásadně neměly klesat ani po ní. Prozatím tedy bude stále kolem 30 °C. Odpolední nebo večerní bouřka může vzduch přechodně ochladit.

Pozor v severozápadních Čechách. Teploty tam mají být o něco vyšší, až 34 °C. Z toho důvodu je tam vydán vyšší stupeň výstrahy.

Podle modelů začnou první bouřky vznikat v horských oblastech a jinde se přidají během pondělního odpoledne a celého úterý. Přidat se mohou i v noci díky vysokým teplotám a vysoké vlhkosti. Objevit se mohou i v severozápadních Čechách, kde je nejvíce potřeba voda. Jako v jediném regionu Česka tam sílí sucho a vzniká tam riziko požárů. Další bouřky pak přijdou kolem pátku v souvislosti se zvlněnou studenou frontou.

Předpověď počasí na nový týden

V pondělí bude jasno až polojasno. Během dne nárůst mohutné kupovité oblačnosti a místy přeháňky nebo bouřky. Objeví se ale jen na cca 30 % území. Ojediněle silné bouřky s kroupami a přívalovými srážkami. Teploty 27 až 31 °C, na severozápadě až 33 °C.

V úterý bude jasno až polojasno. Během dne nárůst mohutné kupovité oblačnosti a místy přeháňky nebo bouřky. Objeví se ale jen na cca 30 % území. Ojediněle silné bouřky s kroupami a přívalovými srážkami. Teploty 27 až 31 °C.

Ve středu se zřejmě bouřková činnost odsune na jih do Alp. Bude jasno až polojasno. Teploty 27 až 31 °C.

Od čtvrtka začne do střední Evropy přibývat oblačnost od západu. Postupně místy s přeháňkami a bouřkami, často silnými. Teploty ale moc neklesnou. Před frontou bude 29 až 33 °C, po bouřkách 25 až 30 °C.

Počasí 11.8.2020


Počasí hledání předpověď počasí pro všechna města světa.
Druhou možností je hledání přes seznam kontinentů a států.

Zdroj dat o počasí

Předpověď počasí pro dodává yr.no norský meteorologický ústav a NRK.

Vaše oblíbená města

 
Mobilní verze stránky

Copyright © 2000 - 2020 AliaWeb, spol. s r.o.

Zdroj dat yr.no    © Vlajky
Napište nám

Používání souborů cookie     Reklama na serveru

Ochrana údajů     Kontakty