chmi.cz (ČHMÚ)
10.07.2020 12:33:00

Počasí: Aktualizace výstrahy ČHMÚ před vysokými teplotami a silnými bouřkami. Varování před vydatnými srážkami a povodňovou bdělostí.

Dnešek je nejteplejším dnem od začátku roku. Na stanici Husinec, Řež bylo před chvílí naměřeno 32,4 °C a teploty dále porostou. Do dneška byly letošní nejvyšší teplotou 32,3 °C naměřené 13. června v Doksanech a Přerově. Konečné hodnoty dnešních nejvyšších teplot i případné teplotní rekordy budou známy v podvečerních hodinách.

Aktualizace výstrahy

Upravujeme platnost předešlé výstrahy před vysokými teplotami a silnými bouřkami a přidává varování před vydatnými srážkami a povodňovou bdělostí.

V nižších a středních polohách středních, východních a jižních Čech a jižní Moravy budou v pátek (10.7.) odpoledne teploty vzduchu místy vystupovat nad 31 °C.

V pátek později odpoledne a večer se zejména v jižních a východních Čechách a v západních a severozápadních oblastech Moravy a ve Slezsku očekávají bouřky, které mohou být ojediněle silné, doprovázené zejména silnými nárazy větru (kolem 70 km/h) a kroupami. V noci na sobotu budou bouřky přecházet do trvalejších srážek, které mohou být během soboty hlavně v Olomouckém a Moravskoslezském kraji i vydatné.

Na severovýchodě území očekáváme vzhledem k intenzivním srážkám v bouřkách a postupně z trvalého deště u vodních toků během soboty (11.7.) dosažení 1. SPA. Především u menších vodních toků mohou být vzestupy i výraznější.Počasí hledání předpověď počasí pro všechna města světa.
Druhou možností je hledání přes seznam kontinentů a států.

Zdroj dat o počasí

Předpověď počasí pro dodává yr.no norský meteorologický ústav a NRK.

Vaše oblíbená města

 
Mobilní verze stránky

Copyright © 2000 - 2020 AliaWeb, spol. s r.o.

Zdroj dat yr.no    © Vlajky
Napište nám

Používání souborů cookie     Reklama na serveru

Ochrana údajů     Kontakty