Ivo Svoboda (Kurzy.cz)
05.06.2020 14:27:08

Počasí: V sobotu i neděli silné deště na Vysočině a v okolí

 

Medardova kápě, čtyřicet dní kape. Letos začala pranostika platit tak nějak o měsíc dříve v květnu a prozatím bude trend dešťů pokračovat. Naši předkové vysledovali, že v červnu se umí objevit nad naším územím hodně srážek. Letošní rok dokazuje, že pozorovali správně. I loni hodně pršelo v květnu. Medard se prostě jen posouvá více do jara kvůli zvyšování teplot. Srážky jsou nesmírnou výhodou pro krajinu, která je už šestým rokem sužována suchem. Více prší v Čechách, voda se už dostala i na Moravu a do Slezska.

Centrální část Česka bude plavat 

Ve čtvrtek a v pátek dopoledne znovu pršelo na většině území Česka. Další vlna srážek je očekávána hned v sobotu. Zejména v okolí Vysočiny by měla naskočit frontální vlna s vydatnějšími bouřkami. Od Vysočiny budou srážky pokračovat na severovýchod a dostanou se i na Moravu nebo do Slezska. V bouřkách může napršet dalších až 30 mm vody.

V neděli se rozjede situace znovu jako přes kopírák. Nejčastěji na Vysočině se mohou objevit vydatnější přeháňky nebo bouřky. Méně často se srážky objeví i jinde v Česku. Nedělní vlna by mohla být ještě silnější, protože na jihu Moravy bude velké teplo, zatímco na Vysočině dojde k prudkému poklesu teploty. Objevit se v takovém případě může i velmi silný nárazovitý vítr.

Předpověď počasí na víkend

V sobotu bude polojasno až oblačno, během dne až zataženo. Zejména v centrální části republiky od odpoledne a večera občas déšť přeháňky a bouřky, ojediněle vydatné. Teploty 15 až 20 °C, na východě 21 až 25 °C.

V neděli bude oblačno, během dne až zataženo. Zejména v centrální části republiky od odpoledne a večera občas déšť, přeháňky a bouřky, ojediněle vydatné. Srážky se objeví i jinde v Česku. Teploty 15 až 19 °C, na jižní Moravě lokálně až 25 °C.

I v dalších dnech bude velká oblačnost s bohatými srážkami. Takovou situaci čekal málokdo a krajině velmi pomůže. 

Počasí 7.6.2020


Počasí hledání předpověď počasí pro všechna města světa.
Druhou možností je hledání přes seznam kontinentů a států.

Zdroj dat o počasí

Předpověď počasí pro dodává yr.no norský meteorologický ústav a NRK.

Vaše oblíbená města

 
Mobilní verze stránky

Copyright © 2000 - 2020 AliaWeb, spol. s r.o.

Zdroj dat yr.no    © Vlajky
Napište nám

Používání souborů cookie     Reklama na serveru

Ochrana údajů     Kontakty