Ivo Svoboda (Kurzy.cz)
27.05.2020 12:46:10

Koronavirus ve světě: Brazílie hlásí skoro 400 000 případů

 

Vývoj pandemie nového typu koronaviru COVID-19 ve světě dramaticky pokračuje zejména v Jižní Americe, Rusku, pozvolna kulminují Spojené státy a počty nakažených rostou v přelidněné Indii. Evropa kromě Ruska zažívá všeobecné uklidnění situace. Jen Velká Británie stále hlásí dost nových denních případů.

Jižní Amerika v krizi

Země s nejrychlejším šířením koronaviru COVID-19 je momentálně Brazílie. Světová zdravotnická organizace (WHO) minulý týden oznámila, že Jižní Amerika se stala novým epicentrem pandemie. Po Brazílii, která zaznamenala necelých 400 000 případů, následuje Peru se 130 000 případy a Chile se 78 000 případy. V Brazílii zemřelo 24 500 pacientů.

Rusko má 365 000 případů

V počtu nakažených je Rusko podle údajů Univerzity Johnse Hopkinse třetí nejpostiženější zemí na světě, po Spojených státech a Brazílii. Rusko hlásí výrazně méně obětí, a to 3 800. Moskva již dříve informovala, že se započítávají pouze úmrtí, u nichž byl koronavirus hlavní příčinou smrti. Většina světových zemí započítává všechna úmrtí s pozitivním testem na koronavirus, tedy i úmrtí, kdy mohl být koronavirus jen přitěžující okolnost.

Spojené státy pozvolna kulminují

Nejvíce pozitivních testů registrovaly Spojené státy americké. Případů nákazy bylo už 1 680 000. Podle pandemické křivky nastává velmi pozvolná kulminace šíření. Ve Spojených státech zemřelo takřka 100 000 pacientů s COVID-19.

Počet nakažených stoupá v Indii

Šíření pandemie koronaviru v druhé nejlidnatější zemi světa přidělává vrásky odborníkům. Více než miliardová Indie prozatím zaznamenala 152 000 případů nákazy. Otázkou zůstává, jak kvalitní a pohotové je testování. Nárůst infikovaných nyní začínají hlásit chudé státy na východě země poté, co se tam vrací migrační pracovníci z velkých měst.

 Počasí hledání předpověď počasí pro všechna města světa.
Druhou možností je hledání přes seznam kontinentů a států.

Zdroj dat o počasí

Předpověď počasí pro dodává yr.no norský meteorologický ústav a NRK.

Vaše oblíbená města

 
Mobilní verze stránky

Copyright © 2000 - 2020 AliaWeb, spol. s r.o.

Zdroj dat yr.no    © Vlajky
Napište nám

Používání souborů cookie     Reklama na serveru

Ochrana údajů     Kontakty