TNBiz (TN.cz)
04.04.2020 15:26:14

Výhled počasí: Čeká nás velmi teplý duben. Příští týden bude pokračovat sucho, déšť až po dalším víkendu.

Pokud máte pocit, že teploty posledních dnů jaro příliš nepřipomínají, mají pro vás experti z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) dobrou zprávu. Čeká nás totiž výrazně přívětivější počasí, následující čtyři týdny budou teplotně nadprůměrné. Až přelom dubna a května pokazí výraznější déšť.

"Předpokládáme, že období od 6. dubna do 3. května bude na našem území jako celek teplotně nadprůměrné. Po velmi chladném tomto týdnu přichází začátkem předpovědního období výrazné oteplení," píší meteorologové na webu.

Počasí 6.4.2020

Předpokládají, že rozdíl mezi denními teplotami v tomto a příštím týdnu bude kolem devíti stupňů, což je nezvykle hodně. Teploty v příštím týdnu vystoupají i na dvacet stupňů, ranní se udrží mezi dvěma až sedmi stupni.

 

"I v týdnu od 13. dubna očekáváme teplé počasí s nadprůměrnými teplotami. Následně druhá polovina období (po 20. dubnu) by už měla mít hodnoty teplot blízko dlouhodobým průměrům," odhaduje ČHMÚ. Stále by ovšem mělo být teplo, v maximech až kolem 25 stupňů.

Počasí Praha 13.4.2020Počasí Brno 13.4.2020

Pršet by v následujících čtyřech týdnech mělo průměrně. "Následující týden bude velmi suchý a srážky očekáváme až v jeho závěru. Následně očekáváme přibývání srážek s úhrny převážně v intervalech normálu," slibují meteorologové. Nadprůměrně má pršet až na přelomu dubna a května.

TNBiz.cz - Zprávy TNBiz jsou zpravodajským kanálem Televize Nova, TN.cz společnosti CET 21. TN.cz přináší zpravodajství z domácí i zahraniční ekonomiky a politiky.


Počasí hledání předpověď počasí pro všechna města světa.
Druhou možností je hledání přes seznam kontinentů a států.

Zdroj dat o počasí

Předpověď počasí pro dodává yr.no norský meteorologický ústav a NRK.

Vaše oblíbená města

 
Mobilní verze stránky

Copyright © 2000 - 2020 AliaWeb, spol. s r.o.

Zdroj dat yr.no    © Vlajky
Napište nám

Používání souborů cookie     Reklama na serveru

Ochrana údajů     Kontakty