TNBiz (TN.cz)
04.04.2020 11:33:49

Počasí v Česku: Na severu bude foukat silný vítr

Meteorologové ČHMÚ vydali výstrahu před silným větrem. Foukat má od nedělní 22. hodiny do pondělních 14:00. Výstraha platí jen pro okres Frýdlant v Libereckém kraji.

Varování před silným větrem, které se týká jediného okresu v celém Česku, vydali meteorologové Českého hydrometeorologického ústavu. Ve frýdlantském výběžku bude foukat silný vítr od nedělního večera. 

"Bude foukat čerstvý jihovýchodní až jižní vítr s nárazy o rychlosti kolem 20 m/s (70 km/h),“ varuje ČHMÚ na svém webu. 

A zároveň dává rady, jak zamezit škodám: "Doporučení ke zmírnění následků jevu: Možná poškození stromů a lesních porostů, možné menší škody na budovách. Nebezpečí úrazu uvolněnými předměty a zlomenými větvemi, možné komplikace v dopravě. Doporučuje se zajistit okna, dveře, odstranit nebo upevnit volně uložené předměty, zabezpečit skleníky apod. Dbát zvýšené opatrnosti při pohybu venku a při řízení vozidel. Na horách omezit túry a nevydávat se zejména do hřebenových partií.“
 

Vydaná výstraha na silný vítr (nízký stupeň nebezpečí). V pondělí zesílí jihovýchodní až jižní proudění, zejména na severu Čech a v oblasti Českomoravské vrchoviny. V místech s výstrahou čekáme kvůli orografickému zesílení čerstvý jihovýchodní až jižní vítr s nárazy o rychlosti kolem 20 m/s (70 km/h).

TNBiz.cz - Zprávy TNBiz jsou zpravodajským kanálem Televize Nova, TN.cz společnosti CET 21. TN.cz přináší zpravodajství z domácí i zahraniční ekonomiky a politiky.Počasí hledání předpověď počasí pro všechna města světa.
Druhou možností je hledání přes seznam kontinentů a států.

Zdroj dat o počasí

Předpověď počasí pro dodává yr.no norský meteorologický ústav a NRK.

Vaše oblíbená města

 
Mobilní verze stránky

Copyright © 2000 - 2020 AliaWeb, spol. s r.o.

Zdroj dat yr.no    © Vlajky
Napište nám

Používání souborů cookie     Reklama na serveru

Ochrana údajů     Kontakty