TNBiz (TN.cz)
03.04.2020 20:52:18

Obchody mohou díky koronaviru otevřít i ve svátek. Využijí toho?

Příští týden nás čekají Velikonoce - v pátek a v pondělí tudíž nastanou státní svátky. Na Velký pátek si běžně lidé mohli v obchodech ještě nakoupit, naopak na Velikonoční pondělí už bylo všude zavřeno. Pokud však bude stále platit nouzový stav, mohou zůstat v pondělí výjimečně otevřené i velké obchody s potravinami.

"Zákon o prodejní době v maloobchodě totiž počítá právě s touto výjimkou, a tedy například i velké prodejny potravin s prodejní plochou nad 200 m2 by mohly prodávat bez omezení,“ informoval mluvčí České obchodní inspekce Jiří Fröhlich.

 

Je však důležité upozornit, že uvedená výjimka se týká pouze zákona o prodejní době v maloobchodě. Veškerá další opatření, která zavedla vláda a ministerstvo zdravotnictví, týkající se maloobchodu nadále platí.

 

Redakce TN.cz proto oslovila velké řetězce s dotazem, zda možnost mít otevřeno i během svátku využijí. Nyní vám přinášíme přehled, jak budou mít obchody o Velikonocích otevřeno.

 

 

 

Albert

Prodejny Albert budou otevřené od pátku do neděle podle klasické otevírací doby. Na Velikonoční pondělí zůstanou pobočky zavřené.

 

Billa

V Bille si zákazníci mohou pohodlně nakoupit od pátku do neděle. Otevírací doba zůstává stejná, obchody jsou otevřené většinou od 7 do 20 hodin, v neděli od 8 do 20 hodin. V pondělí bude zavřeno.

 

Globus

Lidé si v Globusu budou moci nakoupit od pátku do neděle podle normální otevírací doby. V pondělí pak budou také prodejny Globusu zavřené. Uvedla to mluvčí společnosti Lutfia Volfová.

 

Kaufland

Prodejny Kaufland budou mít od pátku do neděle otevřeno podle běžné otevírací doby, která je většinou od 7 do 22 hodin. Mluvčí řetězce Renata Maierlová potvrdila, že na Velikonoční pondělí budou prodejny uzavřené.

 

 

 

Lidl

Na nákup je možné zajít od pátku do neděle také do Lidlu, který bude otevřený podle běžné otevírací doby. Ta je většinou od 7 do 21 hodin, v neděli pak od 8 do 21 hodin. V pondělí budou prodejny zavřené.

 

Penny Market

Mluvčí Penny Marketu Tomáš Kubík uvedl, že žádné změny v otevírací době nechystají. Od pátku do neděle si proto zákazníci budou moci nakoupit podle normální otevírací doby, která je většinou od 7 do 20 hodin. Na Velikonoční pondělí pak zůstanou prodejny uzavřené jako obvykle.

 

Tesco

Hypermarkety Tesco budou v pátek a v sobotu otevřené podle běžné otevírací doby. V neděli pak budou hypermarkety s běžnou otevírací dobou nonstop nebo do 24 hodin otevřeny v neděli jen do 23 hodin. Ostatní hypermarkety mají v neděli otevřeno podle běžných otevíracích hodin. V pondělí pak budou obchody uzavřené.

 

Od pátku do neděle si nakoupíte také v supermarketech a expressech, ty budou otevřené podle běžné otevírací doby. V pondělí budou prodejny zavřené. Stejně to bude také u online nákupů. Naopak čerpací stanice budou v pondělí otevřené od půl deváté ráno od osmé hodiny večer.

TNBiz.cz - Zprávy TNBiz jsou zpravodajským kanálem Televize Nova, TN.cz společnosti CET 21. TN.cz přináší zpravodajství z domácí i zahraniční ekonomiky a politiky.Počasí hledání předpověď počasí pro všechna města světa.
Druhou možností je hledání přes seznam kontinentů a států.

Zdroj dat o počasí

Předpověď počasí pro dodává yr.no norský meteorologický ústav a NRK.

Vaše oblíbená města

 
Mobilní verze stránky

Copyright © 2000 - 2020 AliaWeb, spol. s r.o.

Zdroj dat yr.no    © Vlajky
Napište nám

Používání souborů cookie     Reklama na serveru

Ochrana údajů     Kontakty