Ivo Svoboda (Meteobox)
26.02.2020 17:25:39

Počasí: Českem projde od 400 m n. m. sněžení. Informace 

Povětrnostní situace se nemění. Neustále se střídají chladné vpády s teplejšími epizodami počasí. To vše za výrazně nadprůměrných teplot, větru a velké oblačnosti. Správně by měla vrcholit zima se sněhovou pokrývkou. Ona ale žádná nedorazila, takže se musíme spokojit s kolísavým počasím.

Další rozmary počasí naplno 

Teď přichází chladnější změna. Od středních poloh napadne sníh. Zejména na západě a jihu republiky může sněžení komplikovat dopravu už od 300 m n. m., protože přijde na noční hodiny. Oteplení přijde potom o víkendu. Střední polohy mohou očekávat 3 – 6 cm nového sněhu, hory až 15 cm. Sněžení dorazí ve čtvrtek večer a projde Českem v noci na pátek.

Kde bude hlavně sněžit? Na západě a jihu republiky, Českomoravské vrchovině a všeobecně na všech horách. Sníh se bude držet obvykle od 300 až 400 m n. m. Sníh bude během denních hodin tát.

Přižene se znovu i vítr. Nejvíc bude foukat v pátek brzy ráno, a to zejména na jihu republiky. Přímo přes Česko totiž přejde střed tlakové níže. Ten bude doprovázen zmíněnými srážkami hlavně na západě a jihu. Nějaká vláha by měla spadnout na většině území.

Počasí 28.2.2020

Jak bude den po dni?

Ve čtvrtek bude proměnlivá oblačnost, občas přeháňky deště se sněhem, od 400 m n. m. sněhové. Na horách srážky četnější. Teploty 3 až 7 °C.

V pátek bude zataženo, déšť, déšť se sněhem, od 400 m n. m. sněžení. Od středních poloh tvorba nové sněhové pokrývky, nejvíc na západě a jihu republiky. Teploty 2 až 6 °C. Večer budou srážky ustávat.

V sobotu už se výrazně oteplí. Na obloze bude polojasno, během dne od západu další přibývání oblačnosti, místy s deštěm. Teploty 6 až 10 °C.

V neděli bude oblačno, místy přeháňky. Od vyšších poloh srážky sněhové. Teploty 5 až 9 °C.

Počasí 29.2.2020

Co říkají výhledy počasí?

Začátek března by mohl do střední Evropy přinést konečně klidnější počasí. Stále ale bude mít hlavní vliv oceán. Teploty by měly lehce stoupat. Nicméně studené vpády budou pořád narušovat jinak celkem jarní počasí. Jednotlivé frontální systémy dodají další srážky, postupem času jich ale asi bude ubývat a tlak bude stoupat. Srážek spadlo v Česku za první dva měsíce roku 2020 spíš málo.

Počasí hledání předpověď počasí pro všechna města světa.
Druhou možností je hledání přes seznam kontinentů a států.

Zdroj dat o počasí

Předpověď počasí pro dodává yr.no norský meteorologický ústav a NRK.

Vaše oblíbená města

 
Mobilní verze stránky

Copyright © 2000 - 2020 AliaWeb, spol. s r.o.

Zdroj dat yr.no    © Vlajky
Napište nám

Používání souborů cookie     Reklama na serveru

Ochrana údajů     Kontakty