TNBiz (TN.cz)
15.02.2020 11:24:00

Počasí o víkendu: Na sever Česka dorazí silný vítr, varují meteorologové. Očekává se v Libereckém a na severní Moravě

Česko opět zasáhne silný vítr, který na naše území dorazí v neděli kolem třetí hodiny ranní. Výstrahu meteorologové vydali především pro část Libereckého, Moravskoslezského a Olomouckého kraje. V nárazech může mít až 65 km/h.

"Kolem hluboké tlakové níže se středem u Islandu k nám bude proudit od jihozápadu velmi teplý vzduch," informoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Na Islandu vítr dokonce dosahoval rychlosti až 220 km/h. V Česku bude mírnější.

Výstraha platí pro Liberecký kraj (Frýdlant), Olomoucký kraj (Jeseník, Šumperk), Moravskoslezský kraj od nedělní třetí hodiny ranní do pondělní třetí hodiny ranní. 

Kvůli větru hrozí poškození budov nebo stromů či lesních porostů. "Nebezpečí úrazu uvolněnými předměty a zlomenými větvemi, možné komplikace v dopravě. Doporučuje se zajistit okna, dveře, odstranit nebo upevnit volně uložené předměty, zabezpečit skleníky apod.," doplnili meteorologové. 

Lidé by se také měli vyhnout túrám v horách. Dále mají zvýšit opatrnost při pohybu venku a při řízení.  

Před větrem už meteorologové varovali v souvislosti s bouří Victorie, která ohrožuje hlavně Britské ostrovy. Tam hrozí také záplavy. Kvůli bouři ruší Británie lety a také omezuje železniční dopravu. Přes naše území by Victorie měla přejít pouze na severu. 

TNBiz.cz - Zprávy TNBiz jsou zpravodajským kanálem Televize Nova, TN.cz společnosti CET 21. TN.cz přináší zpravodajství z domácí i zahraniční ekonomiky a politiky.Počasí hledání předpověď počasí pro všechna města světa.
Druhou možností je hledání přes seznam kontinentů a států.

Zdroj dat o počasí

Předpověď počasí pro dodává yr.no norský meteorologický ústav a NRK.

Vaše oblíbená města

 
Mobilní verze stránky

Copyright © 2000 - 2020 AliaWeb, spol. s r.o.

Zdroj dat yr.no    © Vlajky
Napište nám

Používání souborů cookie     Reklama na serveru

Ochrana údajů     Kontakty