TNBiz (TN.cz)
05.01.2020 07:36:02

Dlouhodobý výhled počasí pro leden a zbytek zimy: Málo sněhu, spíše déšť, nadprůměrné teploty.

Ačkoliv teplota v posledních dnech poklesla, pravé ladovské zimy nebo byť jen průměrných zimních teplot se tuto sezónu s největší pravděpodobností nedočkáme.

Dlouhodobé předpovědi meteorologů nepotěší milovníky zimního počasí. Teploty budou nadprůměrné, a i kdyby mrzlo, srážky budou mírně podprůměrné.

"Do poloviny ledna budeme zažívat v ranních minimech budou teploty pod bodem mrazu, v odpoledních maximech budeme nad nulou, budou teplotní výkyvy až 10 stupňů Celsia. Bude pršet včetně horských oblastí," řekla expertka na počasí Dagmar Honsová. 

Ani dlouhodobý výhled nevypadá příliš dobře. "Klimatologické sezónní předpovědi, která vydávají velká evropská a americká střediska, se shodují v tom, že leden a únor budou v Evropě teplotně nadprůměrné. Výrazně teplejší a nadprůměrný bude únor," doplnila Honsová.

O moc lepší to nebude ani na horách, vypadá to, že si provozovatelé lyžařských areálů budou muset vydatně pomáhat umělým zasněžováním.

Podle Českého hydrometeorologického úřadu (ČHMÚ) bude leden srážkově mírně podprůměrný. "Nejméně srážek očekáváme v prvním týdnu, který bude srážkově podprůměrný. V dalších třech týdnech předpovědi by se množství srážek mělo blížit dlouhodobému průměru,"


TNBiz.cz - Zprávy TNBiz jsou zpravodajským kanálem Televize Nova, TN.cz společnosti CET 21. TN.cz přináší zpravodajství z domácí i zahraniční ekonomiky a politiky.


Počasí hledání předpověď počasí pro všechna města světa.
Druhou možností je hledání přes seznam kontinentů a států.

Zdroj dat o počasí

Předpověď počasí pro dodává yr.no norský meteorologický ústav a NRK.

Vaše oblíbená města

 
Mobilní verze stránky

Copyright © 2000 - 2020 AliaWeb, spol. s r.o.

Zdroj dat yr.no    © Vlajky
Napište nám

Používání souborů cookie     Reklama na serveru

Ochrana údajů     Kontakty