TNBiz (TN.cz)
11.12.2019 06:46:14

Počasí: Meteorologové už dohlédnou na Vánoce. Bílé byly naposled před lety, letos nejspíš opět na blátě

Vánoce se kvapem blíží a meteorologové už jsou schopni předpovídat, jaké počasí bude na Štědrý den. A zatím to s bílými Vánocemi vypadá bledě - nejspíš budou opět na blátě. Teploty se mohou vyšplhat až na šest stupňů a místo vloček bude na chodníky padat déšť.

"Teprve nyní se Štědrý den dostal do období, kam dohlédnou některé celosvětové meteorologické předpovědní modely. A zatím to vypadá, že i letošní Vánoce budou v nížinách na blátě," oznámila redakci TN.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Srážek podle ní bude v nadcházejících dvou týdnech dost, nikoliv však těch sněhových. "Až na výjimky se bude jednat o déšť nebo déšť se sněhem. Nejvyšší odpolední teploty budou zůstávat stále vysoko nad bodem mrazu. Na Štedrý den budou zřejmě šplhat až k šesti stupňům," řekla Honsová.

"Sněžit bude pouze na horách. Ani tam ale nebudou panovat ideální zimní podmínky. V nejbližších 14 dnech se budou teploty i ve 100 metrech na horách přechodně pohybovat nad bodem mrazu," zklamala milovníky sněhu Honsová.

Na bílé Vánoce tak nejspíš i letos můžeme zapomenout. Ty jsou v historii spíše výjimkami - zvlášť od začátku nového tisíciletí. "Za posledních 20 let bylo na Štědrý den opravdu hodně sněhu v roce 2001. To místy leželo přes 50 cm sněhu. Na horách až 140 cm. V posledních letech jsme ale přepisovali tabulky teplotních rekordů. Celodenní mráz byl na Vánoce naposledy v roce 2007," vysvětlila Honsová.

Počasí v příštím týdnu v Praze a Brně

Počasí 18.12.2019
Počasí 18.12.2019

Na bílé vánoce ale stále můžete vyrazit na hory, do Itálie, Francie či Rakouska, kde je v horských střediscích sněhu dostatek. případně vyrazit za teplem do exotiky.

TNBiz.cz - Zprávy TNBiz jsou zpravodajským kanálem Televize Nova, TN.cz společnosti CET 21. TN.cz přináší zpravodajství z domácí i zahraniční ekonomiky a politiky.


Počasí hledání předpověď počasí pro všechna města světa.
Druhou možností je hledání přes seznam kontinentů a států.

Zdroj dat o počasí

Předpověď počasí pro dodává yr.no norský meteorologický ústav a NRK.

Vaše oblíbená města

 
Mobilní verze stránky

Copyright © 2000 - 2020 AliaWeb, spol. s r.o.

Zdroj dat yr.no    © Vlajky
Napište nám

Používání souborů cookie     Reklama na serveru

Ochrana údajů     Kontakty