TNBiz (TNBiz)
03.12.2019 08:38:19

Počasí u nás: Sněžení komplikuje dopravu na mnoha místech Česka. Silnice navíc namrzají


Sněžení a nízká oblačnost komplikují od brzkého rána dopravu v Česku. Uježděná vrstva sněhu je především ve vyšších polohách, silničáři se snaží vozovky co nejdříve ošetřit. Opatrní by měli být řidiči v Královéhradeckém nebo Olomouckém kraji a také na Vysočině.

Teploty v noci na řadě míst v Česku klesly pod bod mrazu, jen těsně nad nulou by mělo být po celý den. Místy se už v noci a brzy ráno objevily sněhové přeháňky a především ve vyšších polohách už na vozovce leží vrstva sněhu. 

Se zvýšenou opatrností jsou sjízdné silnice na Náchodsku a Rychnovsku, kde kromě sněžení musí řidiči počítat i se sníženou viditelností kvůli mlze. Sníh leží na silnicích v horských oblastech také na Semilsku, Jablonecku a Liberecku. 

V Pardubickém kraji zase řidiče potrápí ledovka, poprašek na silnicích ve vyšších polohách a na mostech může namrzat. S komplikacemi se potýkají i řidiči na Vysočině, například u Velké Bíteše nebo Žďáru nad Sázavou. 

Sníh leží i na horských komunikacích v Olomouckém a Moravskoslezském kraji, především v Jeseníkách. Na opačné straně republiky zase dopravu komplikuje déšť, na Karlovarsku a Chebsku jsou silnice mokré, mohou se vyskytnout smíšené přeháňky. 

Řada míst je sjízdná jen s opatrností kvůli chemickému ošetření. Do boje proti sněhu vyjely desítky silničářů. Během dne by podle předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu mělo sněžení ustávat.

 

Včera: Škola smyku na cestě. I přes mrazivé ranní počasí bylo včera pořádně horko šoférům v Hostýnských vrších - na cestách se tam místy vytvořila silná námraza. V zatáčkách mezi Držkovou a Hošťálkovou tak měli řidiči plné ruce práce – jejich zápas se silnicí natočil iReportér Radek Páník. Chladné počasí naopak vítají provozovatelé lyžařských areálů, zasněžování na Červenohorském sedle zachytila Marie Rychlá.Počasí hledání předpověď počasí pro všechna města světa.
Druhou možností je hledání přes seznam kontinentů a států.

Zdroj dat o počasí

Předpověď počasí pro dodává yr.no norský meteorologický ústav a NRK.

Vaše oblíbená města

 
Mobilní verze stránky

Copyright © 2000 - 2019 AliaWeb, spol. s r.o.

Zdroj dat yr.no    © Vlajky
Napište nám

Používání souborů cookie     Reklama na serveru

Ochrana údajů