TNBiz (TN.cz)
03.12.2019 08:38:19

Počasí u nás: Sněžení komplikuje dopravu na mnoha místech Česka. Silnice navíc namrzají


Sněžení a nízká oblačnost komplikují od brzkého rána dopravu v Česku. Uježděná vrstva sněhu je především ve vyšších polohách, silničáři se snaží vozovky co nejdříve ošetřit. Opatrní by měli být řidiči v Královéhradeckém nebo Olomouckém kraji a také na Vysočině.

Teploty v noci na řadě míst v Česku klesly pod bod mrazu, jen těsně nad nulou by mělo být po celý den. Místy se už v noci a brzy ráno objevily sněhové přeháňky a především ve vyšších polohách už na vozovce leží vrstva sněhu. 

Se zvýšenou opatrností jsou sjízdné silnice na Náchodsku a Rychnovsku, kde kromě sněžení musí řidiči počítat i se sníženou viditelností kvůli mlze. Sníh leží na silnicích v horských oblastech také na Semilsku, Jablonecku a Liberecku. 

V Pardubickém kraji zase řidiče potrápí ledovka, poprašek na silnicích ve vyšších polohách a na mostech může namrzat. S komplikacemi se potýkají i řidiči na Vysočině, například u Velké Bíteše nebo Žďáru nad Sázavou. 

Sníh leží i na horských komunikacích v Olomouckém a Moravskoslezském kraji, především v Jeseníkách. Na opačné straně republiky zase dopravu komplikuje déšť, na Karlovarsku a Chebsku jsou silnice mokré, mohou se vyskytnout smíšené přeháňky. 

Řada míst je sjízdná jen s opatrností kvůli chemickému ošetření. Do boje proti sněhu vyjely desítky silničářů. Během dne by podle předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu mělo sněžení ustávat.

 

Včera: Škola smyku na cestě. I přes mrazivé ranní počasí bylo včera pořádně horko šoférům v Hostýnských vrších - na cestách se tam místy vytvořila silná námraza. V zatáčkách mezi Držkovou a Hošťálkovou tak měli řidiči plné ruce práce – jejich zápas se silnicí natočil iReportér Radek Páník. Chladné počasí naopak vítají provozovatelé lyžařských areálů, zasněžování na Červenohorském sedle zachytila Marie Rychlá.

TNBiz.cz - Zprávy TNBiz jsou zpravodajským kanálem Televize Nova, TN.cz společnosti CET 21. TN.cz přináší zpravodajství z domácí i zahraniční ekonomiky a politiky.Počasí hledání předpověď počasí pro všechna města světa.
Druhou možností je hledání přes seznam kontinentů a států.

Zdroj dat o počasí

Předpověď počasí pro dodává yr.no norský meteorologický ústav a NRK.

Vaše oblíbená města

 
Mobilní verze stránky

Copyright © 2000 - 2020 AliaWeb, spol. s r.o.

Zdroj dat yr.no    © Vlajky
Napište nám

Používání souborů cookie     Reklama na serveru

Ochrana údajů     Kontakty