TNBiz (TN.cz)
30.11.2019 12:36:29

Počasí o víkendu: Do Česka vpadla zima. Ve vyšších polohách napadl sníh, silničáři varují řidiče

S příchodem víkendu do Česka dorazilo i slíbené ochlazení. Studená fronta ranní teploty srazila pod nulu a i v nížinách se lidé dočkali sněhu. Ředitelství silnic a dálnic varuje řidiče - některé silnice jsou hůře sjízdné a hrozí na nich dokonce i námraza.

 

Přes Evropu postupuje studená fronta, která už v sobotu do Česka přinesla chladný vzduch a srazila teploty. Ty se ráno pohybovaly na většině území okolo nuly. V Luční boudě Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) naměřil až -10,2 stupňů, v Labské boudě -9 stupňů a na Lysé hoře -7,7 stupňů. 

Česko nezasáhl pouze mráz, ale i sněhové přeháňky. Vločky padaly i v nižších polohách - například ve Vlašimi na Benešovsku, v Příbrami, na Táborsku, Tachovsku nebo v Praze. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) varuje řidiče, aby byli na silnicích opatrní. 

Na řadě míst sněhové přeháňky komplikují dopravu. Silnice na Tachovsku, Táborsku, Českobudějovicku, Nymbursku, Klatovsku nebo Svitavsku jsou sjízdné se zvýšenou opatrností. Na Opavsku se podle silničářů objevila i námraza. 

Počasí v sobotu a v neděli 

Počasí 30.11.2019
 

V neděli by mělo přituhovat. Teploty v noci a během rána klesnou na -2 až -6 stupňů, přes den se budou pohybovat pouze okolo nuly až 4 stupňů. Během dne bude od západu oblačno až zataženo a opět by mělo sněžit a to i v nížinách.

Počasí 30.11.2019

 

Další ochlazení očekáváme v úterý. Následujídí obrázek ukazuje předpověď počasí pro Brno:

Počasí 3.12.2019
 


TNBiz.cz - Zprávy TNBiz jsou zpravodajským kanálem Televize Nova, TN.cz společnosti CET 21. TN.cz přináší zpravodajství z domácí i zahraniční ekonomiky a politiky.Počasí hledání předpověď počasí pro všechna města světa.
Druhou možností je hledání přes seznam kontinentů a států.

Zdroj dat o počasí

Předpověď počasí pro dodává yr.no norský meteorologický ústav a NRK.

Vaše oblíbená města

 
Mobilní verze stránky

Copyright © 2000 - 2020 AliaWeb, spol. s r.o.

Zdroj dat yr.no    © Vlajky
Napište nám

Používání souborů cookie     Reklama na serveru

Ochrana údajů     Kontakty